Aktualności

2011-02-17

Zimowe leczenie nietoperzy

W pierwszej połowie lutego b.r. na terenie Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi” przeprowadzona została inwentaryzacja zimowisk nietoperzy. W inwentaryzacji udział wzięli pracownicy Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych ...
2011-02-14

XIII edycja Gminnego Konkursu "Eko-Bal" 2011

W sobotę 12 lutego odbyła się XIII edycja Gminnego Konkursu "Eko-Bal", organizowanego przez Szkołę Podstawową w Pawłowie.
2011-02-10

Ferie w Parku Krajobrazowym „ Dolina Słupi”

Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku wspólnie z Parkiem Krajobrazowym „ Dolina Słupi” była organizatorem ferii zimowych dla dzieci. Pracownicy Parku wspólnie z Anią Szranc i Jolantą Saweryn z biblioteki przygotowały bogaty blok zajęć dla dzieci.
2011-02-10

Olimpiada biologiczna

Na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego odbył się finał Eliminacji Okręgowych XL Olimpiady Biologicznej. Wśród dziesięciu laureatów znaleźli się, między innymi, uczniowie z Gdańska, Gdyni, Chojnic, Czerska, Tczewa, Słupska i Lęborka.
2011-02-09

Ptakoliczenie

30 stycznia Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków organizowało w skali kraju imprezę pod nazwą „Zimowe Ptakoliczenie”. W jej ramach odbywają się ornitologiczne wycieczki terenowe...
2011-02-07

Ptakoliczenie we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym

W piątek 28 stycznia 2011 roku na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego odbyło się „Zimowe Ptakolicznie”. Ptaki zimujące we Wdzydzach Kiszewskich i na jeziorze Jezierznia liczyła młodzież biorąca udział w projekcie „Bliżej natury”,
2011-02-07

Ferie w Zielonej Szkole w Schodnie

Poznawanie świata przyrody WPK i kultury Kaszub zintegrowane z aktywnym wypoczynkiem i dobrą zabawą to najlepsza alternatywa na ferie dla młodzieży.
2011-02-07

VII Zimowe Ptakoliczenie

Po raz siódmy ornitolodzy oraz miłośnicy ptaków z całej Polski brali udział w akcji ,,Zimowego Ptakoliczenia”. Przedsięwzięcie to jest odpowiednikiem brytyjskiego ‘’Big Garden Birdwatch” i zawsze odbywa się w ostatni weekend stycznia.
2011-02-07

Ile jest sikorek w moim karmniku? - czyli „Zimowe Ptakoliczenie” na Mierzei Wiślanej.

W ubiegły weekend w całej Polsce odbyło się liczenie ptaków zimujących w bezpośrednim sąsiedztwie człowieka.
2011-02-07

Ferie z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym

Z myślą o dzieciach i młodzieży korzystającej ze szkolnych zimowisk Wdzydzki Park Krajobrazowy, jak co roku przygotował zajęcia przyrodnicze w izbie edukacyjnej.
2011-01-28

WDK ferie

W dniu 27 lutego w Wiejskim Domu Kultury w Swornegaciach w ramach ferii zimowych pracownicy Zaborskiego Parku Krajobrazowego zorganizowali dla dzieci i młodzieży „Dzień z przyrodą”. Zajęcia rozpoczęła prezentacja multimedialna pn.
2011-01-28

Ferie z ekologią w tle w Parku Krajobrazowym „Mierzeja Wiślana”.

Ferie to czas odpoczynku od szkolnych obowiązków, zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Dla tych, którzy pozostają na ten czas w miejscach zamieszkania świetlice środowiskowe i wiejskie przygotowują ciekawe zajęcia, ...
2011-01-28

Weź udział w „Zimowym Ptakoliczeniu” na Mierzei Wiślanej

Park Krajobrazowy „Mierzeja Wiślana” zachęca mieszkańców i wypoczywających na Mierzei turystów do wzięcia udziału w ogólnopolskiej Akcji „Zimowe Ptakoliczenie” organizowanej przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków.
2011-01-21

Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski-III etap konkursu

Dnia 13.01.2011 roku w siedzibie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego w Kartuzach odbył się III etap X edycji konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.
2011-01-20

Bliżej natury

Dnia 8 stycznia 2011 roku w siedzibie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego odbyło się spotkanie organizacyjne młodzieży biorącej udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Rozwiń skrzydła” w ramach programu „Bliżej natury”.
2011-01-18

INFORMATOR PRZYRODNICZO – TURYSTYCZNY O WDZYDZKIM PARKU KRAJOBRAZOWYM

Kolejna publikacja wydana przez Wdzydzki Park Krajobrazowy ma na celu przekazanie informacji, które mogą być przydatne podczas poznawania obszaru, jak również planowaniu i realizacji wypoczynku na terenie Parku.