Aktualności

2010-12-13

Warsztaty tarliskowe

W dniach od 15.11.2010 do 26.11.2010 po raz kolejny odbywały się warsztaty tarliskowe poświęcone badaniu behawioru i tarła wędrownych ryb łososiowatych w dorzeczu Słupi. Udział w warsztatach brali studenci z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Uniwersyt
2010-12-02

Dziedzictwo kulturowe Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana”

Z uwagi na położenie Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana” w północnej części powiatu nowodworskiego, uczestniczymy w różnego rodzaju inicjatywach podejmowanych przez organizacje działające na tym terenie.
2010-12-01

Trójmiejski Park Krajobrazowy w obiektywie

Rozstrzygnięty został konkurs fotograficzny „Trójmiejski Park Krajobrazowy w obiektywie”.
2010-11-25

Znam i chronię ptaki Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego

Integralna częścią ochrony przyrody jest jednoczesna edukacja społeczeństwa. Dlatego też w ramach akcji edukacyjnej „Mieszkamy we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym” w tym roku przeprowadziliśmy warsztaty i zajęcia dla dzieci i młodzieży dotyczące życia ptaków
2010-11-24

Wystawa z okazji 25-lecia Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana”

W miniony piątek 19 listopada 2010r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Stegnie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy z okazji 25-lecia Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana”.
2010-11-22

„Przyrodnicze i kulturowe walory Nadmorskiego Parku Krajobrazowego”

17 listopada Błękitna Szkoła we Władysławowie-Nadmorski Park Krajobrazowy, przeprowadziła kolejny konkurs wiedzy ekologicznej pn.: „Przyrodnicze i kulturowe walory Nadmorskiego Parku Krajobrazowego”.
2010-11-22

„Przyrodnicze i kulturowe walory Nadmorskiego Parku Krajobrazowego”

17 listopada Błękitna Szkoła we Władysławowie-Nadmorski Park Krajobrazowy, przeprowadziła kolejny konkurs wiedzy ekologicznej pn.: „Przyrodnicze i kulturowe walory Nadmorskiego Parku Krajobrazowego”. W konkursie wzięły udział trzyosobowe drużyny reprezentujące Gimnazja z powiatu puckiego.

2010-11-17

Idą trocie

Jak co roku na listopad przypada szczyt wędrówek tarłowych łososi atlantyckich i troci wędrownych. Te szlachetne gatunki ryb odbywają rozród w czystych, wartko płynących odcinkach rzek na kamienisto-żwirowym dnie.
2010-11-16

Szkolenie z zakresu ochrony przyrody w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym

14 listopada odbyło się szkolenie grupy kandydatów na przewodników turystycznych w Trójmieście z zakresu ochrony przyrody. Szkolenie prowadzone było przez pracownika Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego – ornitologa Dariusza Ożarowskiego.
2010-11-15

Nagroda w konkursie Ministerstwa Środowiska

Miło nam poinformować, że działania Centrum zostały zauważone na forum ogólnopolskim. Tygodniowy festiwal „Piaskiem pisane – życie w Bałtyku”, zrealizowany w lipcu na gdańskiej plaży, w sąsiedztwie festiwalu Rzeźb z Piasku otrzymał trzecią nagrodę w konkursie Ministerstwa Środowiska „Nietypowa lekcja różnorodności biologicznej”.

2010-11-10

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Zwierzęta skarbem parku krajobrazowego”.

W ciągu ostatniego miesiąca do siedziby Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana” zawitały zwierzęta. Nie jest to jednak związane z nadchodzącą zimą.
2010-11-02

TVP Gdańsk w Zaborskim Parku Krajobrazowym

27 października 2010 r. w Zaborskim Parku Krajobrazowym gościła ekipa telewizyjna, realizującą magazyn ekologiczny PULS ZIEMI, który emitowany jest na antenie TVP Gdańsk.
2010-10-25

Nowe domy dla puszczyków

Puszczyk należy do najliczniejszych i najczęściej spotykanych sów Europy. Jest to duża sowa, związana z siedliskiem lasów liściastych i mieszanych, zadrzewieniami śródpolnymi. Spotykana jest również w parkach, także miejskich.
2010-10-25

Odłowy w Dolinie Słupi

W miesiącach: wrześniu i październiku pracownicy Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi” wraz z pracownikami Wydziału Spraw Terenowych RDOŚ Gdańsk oraz Pracownią Ryb Wędrownych IRŚ Gdańsk wykonywali kontrolne odłowy narybku troci i łososi.
2010-10-22

Trójmiejski Park Krajobrazowy na Uniwersytecie III Wieku w Gdańsku

Od początku października Trójmiejski Park Krajobrazowy gości regularnie na warsztatach krajoznawczych prowadzonych dla słuchaczy Uniwersytetu III Wieku w Gdańsku.