Aktualności

Zakończenie sadzeń na żuławskich polach grafika
2011-04-18

Zakończenie sadzeń na żuławskich polach

W sobotę zakończono prace nasadzeniowe w ramach projektu „Zachowanie walorów przyrodniczych i kulturowych obszarów wiejskich, poprzez odtwarzanie i uzupełnianie korytarzy ekologicznych w żuławskiej części otuliny Parku”.
Gawron nr 1/2011 grafika
2011-04-15

Gawron nr 1/2011

Ukazał się właśnie pierwszy tegoroczny numer kwartalnika "Gawron". Rok 2011 Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła Międzynarodowym Rokiem Lasu, dlatego też w naszym kwartalniku Czytelnik znajdzie dużo artykułów opisujących wartości przyrod
Nie wypalajmy traw! – kampania edukacyjna w PKMW grafika
2011-04-14

Nie wypalajmy traw! – kampania edukacyjna w PKMW

Co roku z nadejściem wiosny pojawia się problem wiosennego zagrożenia pożarowego. W trosce o nasze środowisko, w szkołach na terenie Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana” i otuliny odbyły się pogadanki związane z tematem wypalania traw.
Referaty na sesji „Woda a ochrona przyrody” w Klubie Przyrodników grafika
2011-04-13

Referaty na sesji „Woda a ochrona przyrody” w Klubie Przyrodników

W Łagowie Lubuskim w dniach 8-10 kwietnia odbyła się Sesja Klubu Przyrodników, której hasłem była ,,Woda a ochrona przyrody”. Przez dwa pierwsze dni trwały prelekcje dotyczące tematyki wodnej w aspekcie ochrony przyrody. Poruszano zróżnicowane........
Wiosenne Warsztaty Przyrodnicze we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym grafika
2011-04-12

Wiosenne Warsztaty Przyrodnicze we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym

11 kwietnia 2011r. w Schodnie odbyły się coroczne Wiosenne Warsztaty Przyrodnicze dla dzieci i młodzieży organizowane przez Wdzydzki Park Krajobrazowy i Zieloną Szkołę.
Akcja – czyste plaże grafika
2011-04-11

Akcja – czyste plaże

W minioną sobotę dzięki zaangażowaniu Wójta, Rady Gminy oraz sołtysów z Gminy Stegna odbyło się sprzątanie plaż. Uczestniczyli w nim mieszkańcy, młodzież szkolna, pracownicy Urzędu Morskiego oraz Parku Krajobrazowego ,,Mierzeja Wiślana”.
Konkurs ,,Pomóżmy ptakom przetrwać zimę" grafika
2011-04-10

Konkurs ,,Pomóżmy ptakom przetrwać zimę"

W listopadzie 2010 roku Zaborski Park Krajobrazowy ogłosił konkurs ,,Pomóżmy ptakom przetrwać zimę”.
 Wiosenne liczenie żurawi grafika
2011-04-07

Wiosenne liczenie żurawi

Wczesną wiosną pracownicy Parku – wzorem lat ubiegłych – przeprowadzili liczenie żurawi. Liczenia żurawi odbywały się w dniach 26-28.03.2011 roku, inwentaryzacje zaczynano przed wschodem słońca (ptaki rozlatujące się na.....
2011-04-07

Zapraszamy do udziału w konkursie!

Rusza kolejna edycja konkursu wiedzy ekologicznej „Jestem integralną częścią przyrody” organizowanego przez Park Krajobrazowy „Mierzeja Wiślana”. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych z klas IV-VI.
2011-04-07

ZAPRASZAMY NA "LEKCJE PRZYRODY W TERENIE".

ZAPRASZAMY szkoły podstawowe do udziału w warsztatach terenowych pt. „Lekcja przyrody w terenie”.
Przybywa zadrzewień śródpolnych w naszym otoczeniu grafika
2011-04-06

Przybywa zadrzewień śródpolnych w naszym otoczeniu

W ramach naszego tegorocznego projektu związanego z ożywianiem pól, w ubiegłą sobotę podjęliśmy kolejne działania mające na celu ochronę walorów przyrodniczych żuławskiej części otuliny Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana” w Stegnie.
Akcja "Budki 2011" grafika
2011-04-05

Akcja "Budki 2011"

Na przełomie lutego i marca skontrolowano część budek lęgowych rozwieszonych na obszarze Parku. Były to budki typu D powieszone w ostatnich latach przez pracowników Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Ciekawostką było stwierdzenie lęgu gągoła
Inwentaryzacja sów leśnych grafika
2011-04-04

Inwentaryzacja sów leśnych

Od 4 kwietnia na terenie Zaborskiego Parku Krajobrazowego trwa inwentaryzacja sów. Badania polegają na nasłuchach nocnych oraz kontroli skrzynek lęgowych, które rozwieszono w 2003 r.
2011-04-04

Konkurs wiedzy o Parku

Park Krajobrazowy ,,Dolina Słupi” wraz z Miejskim Ośrodkiem Doradztwa Metodycznego organizują konkurs pt. ,,Park Krajobrazowy ,,Dolina Słupi” – przyrodnicze dziedzictwo regionu”. Celami konkursu są: popularyzacja własnego regionu, kształtowanie postaw...
Konferencja w ramach projektu „Jezioro Kamienickie – Nasze Jezioro” grafika
2011-03-29

Konferencja w ramach projektu „Jezioro Kamienickie – Nasze Jezioro”

29 marca br. w Zespole Szkół w Kamienicy Królewskiej w ramach projektu „Jezioro Kamienickie – Nasze Jezioro” dofinansowanego ze środków WFOŚ w Gdańsku, odbyła się konferencja dotycząca Jeziora Kamienickiego.
Sadzenie wierzb rozpoczęte grafika
2011-03-28

Sadzenie wierzb rozpoczęte

Wraz z nastaniem wiosny rozpoczęty został główny etap prac związanych z realizacją projektu „Zachowanie walorów przyrodniczych i kulturowych obszarów wiejskich, poprzez odtwarzanie i uzupełnianie korytarzy ekologicznych w żuławskiej części otuliny Parku”.