Aktualności

2011-03-21

Zajęcia przyrodnicze w Izbie Edukacyjnej Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego - INFORMACJA

W związku z ogromnym zainteresowaniem, jakim cieszą się zajęcia edukacyjne z zakresu ekologii i przyrody, prowadzone przez pracowników Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, informujemy, iż najbliższe wolne terminy dostępne są w miesiącu czerwcu.
Wiosenne Warsztaty Przyrodnicze we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym grafika
2011-03-21

Wiosenne Warsztaty Przyrodnicze we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym

Wdzydzki Park Krajobrazowy i Zielona Szkoła w Schodnie przy współpracy z Nadleśnictwem Lipusz i Kościerzyna zaprasza miłośników przyrody Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego na Wiosenne Warsztaty Przyrodnicze, które odbędą się 11 kwietnia 2011r. o godz. 9:00.
Konkurs o skarbach zaborskiej przyrody grafika
2011-03-16

Konkurs o skarbach zaborskiej przyrody

Zapraszamy do zabawy w konkursie o skarbach zaborskiej przyrody, organizowanym przy współpracy z portalem Chojnice24.
Projekt "Droga odpadu" grafika
2011-03-16

Projekt "Droga odpadu"

W dniach od 8 do 15 marca 2011 r Kaszubski Park Krajobrazowy przy współpracy z Urzędem Gminy Sierakowice realizowali warsztaty edukacyjne dla szkół z terenu gminy Sierakowice pt. „Droga odpadu”.
Ogławianie wierzb grafika
2011-03-16

Ogławianie wierzb

Rozpoczęte zostały pierwsze prace związane z realizacją projektu „Zachowanie walorów przyrodniczych i kulturowych obszarów wiejskich, poprzez odtwarzanie i uzupełnianie korytarzy ekologicznych w żuławskiej części otuliny Parku”.
Żuławy Wiślane – ziemia wydarta wodzie grafika
2011-03-15

Żuławy Wiślane – ziemia wydarta wodzie

Region Żuław Wiślanych to wyjątkowa kraina, która powstała w efekcie działalności wód Wisły i jej ramion oraz prac melioracyjnych człowieka zapoczątkowanych już w XIII w.
Sprzątanie Jeziora Charzykowskiego grafika
2011-03-14

Sprzątanie Jeziora Charzykowskiego

Chojnicki Klub Żeglarski wraz z Zaborskim Parkiem Krajobrazowym pragnie wiosną tego roku, podobnie jak w latach poprzednich, zorganizować akcję sprzątania brzegów Jeziora Charzykowskiego.
Szkolenia dla nauczycieli „Poznajemy nasze drzewa i krzewy” grafika
2011-03-10

Szkolenia dla nauczycieli „Poznajemy nasze drzewa i krzewy”

W dniach 2 i 9 marca w Gdańsku w siedzibie CIEE oraz w Centrum Edukacji Ekologicznej przy Oczyszczalni Ścieków w Słupsku odbyły się szkolenia dla nauczycieli, będące częścią projektu „Bioróżnorodność – poznaj, by zachować”. 

Jeziora skarbem zaborskiej przyrody - zaproszenie na wykład grafika
2011-03-08

Jeziora skarbem zaborskiej przyrody - zaproszenie na wykład

Zapraszamy na wykład pt. Jeziora zaborskiej przyrody, który jest inauguracją tegorocznej akcji edukacyjno-informacyjnej na temat walorów, ochrony i zagrożeń jezior Zaborskiego Parku Krajobrazowego.
„Pierwsze wiosenne warsztaty przyrodnicze” w OEE w Szymbarku – 28.04.2011. grafika
2011-03-08

„Pierwsze wiosenne warsztaty przyrodnicze” w OEE w Szymbarku – 28.04.2011.

Zapraszamy uczniów klas 4 z Opiekunami z terenu powiatu kartuskiego do udziału w „Pierwszych wiosennych warsztatach przyrodniczych”, organizowanych przez Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Szymbarku i Kaszubski Park Krajobrazowy.
Jeziora skarbem zaborskiej przyrody - zaproszenie na warsztaty dla gimnazjalistów grafika
2011-03-08

Jeziora skarbem zaborskiej przyrody - zaproszenie na warsztaty dla gimnazjalistów

Park Narodowy „Bory Tucholskie” i Zaborski Park Krajobrazowy zapraszają uczniów gimnazjów z powiatu chojnickiego na warsztaty pt. Jeziora skarbem zaborskiej przyrody.
Sukces Gimnazjum w Brusach grafika
2011-03-08

Sukces Gimnazjum w Brusach

Reprezentacja Zaborskiego Parku Krajobrazowego wygrała wojewódzki finał X edycji ogólnopolskiego konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski.
Konkurs wiedzy "Osobliwości przyrody trójmiejskich rezerwatów" grafika
2011-03-07

Konkurs wiedzy "Osobliwości przyrody trójmiejskich rezerwatów"

Trójmiejski Park Krajobrazowy oraz Szkoła Podstawowa nr 8 w Sopocie zapraszają uczniów klas V i VI trójmiejskich szkół podstawowych oraz uczniów klas I szkół gimnazjalnych do udziału w konkursie „Osobliwości przyrody trójmiejskich rezerwatów”
Młodzi ekolodzy z wizytą w lesie grafika
2011-03-07

Młodzi ekolodzy z wizytą w lesie

Tegoroczny luty zapisał się jako czas silnych mrozów. Przedłużające się ujemne temperatury i gruba pokrywa śnieżna sprawiły, że zwierzętom znacznie trudniej jest zdobywać pożywienie.
Znane i nieznane zakątki Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana” grafika
2011-03-01

Znane i nieznane zakątki Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana”

24 lutego 2011 r. w pracowni krajoznawczej Oddziału PTTK Ziemi Elbląskiej w Elblągu, odbyło się spotkanie z członkami Klubu Turystów Pieszych PTTK „Delta” im. Wojciecha Zajchowskiego, poświęcone walorom Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana".