Aktualności

NOWA WIEŻA WIDOKOWA I WIATA EDUKACYJNA WE WDZYDZKIM PARKU KRAJOBRAZOWYM grafika
2010-07-26

NOWA WIEŻA WIDOKOWA I WIATA EDUKACYJNA WE WDZYDZKIM PARKU KRAJOBRAZOWYM

Długo czekały Wdzydze żeby pokazać swoje piękno. Stało się to dzięki zbudowanej i oddanej do użytku 25 czerwca br., wieży widokowej i wiacie edukacyjnej.
Uczestnicy kolonii na szlakach Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana. grafika
2010-07-26

Uczestnicy kolonii na szlakach Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana.

Wakacje to czas wypoczynku dzieci i młodzieży po wytężonej pracy podczas roku szkolnego. Na terenie Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana, z racji nadmorskiego położenia, organizowane są liczne kolonie letnie.
Obrączkowanie bocianów grafika
2010-07-25

Obrączkowanie bocianów

Podczas tegorocznego monitoringu gniazd bociana białego napotkaliśmy „energetycznych obrączkarzy” – pracowników ENERGI, którzy obrączkowali młode bociany.
Inwentaryzacja gniazd bociana białego w Dolinie Słupi grafika
2010-07-22

Inwentaryzacja gniazd bociana białego w Dolinie Słupi

Zakończona została doroczna inwentaryzacja gniazd bociana białego, która trwała od 05.07.2010 do 14.07.2010.
Kormorany na plażach Mierzei Wislanej grafika
2010-07-20

Kormorany na plażach Mierzei Wislanej

Jak co roku z nastaniem lata pracownicy Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych Oddział w Stegnie dostają wiele zgłoszeń o "chorych" kormoranach na plażach mierzei.
„Piaskiem pisane – życie w Bałtyku” grafika
2010-07-18

„Piaskiem pisane – życie w Bałtyku”

Edward Wilson kiedyś powiedział, że „Wielka część różnorodności gatunkowej patrzy nam prosto w oczy pozostając niezauważona”. Ujęła nas ta myśl i towarzyszy nam w pracy na co dzień. Chcąc przybliżyć różnorodność biologiczną plaży i Morza Bałtyckiego wpadliśmy na pomysł zorganizowania festiwalu edukacyjnego na plaży, zatytułowanego

„Przyrodnicze i kulturowe walory Nadmorskiego Parku Krajobrazowego” grafika
2010-06-24

„Przyrodnicze i kulturowe walory Nadmorskiego Parku Krajobrazowego”

17 listopada Błękitna Szkoła we Władysławowie-Nadmorski Park Krajobrazowy, przeprowadziła kolejny konkurs wiedzy ekologicznej pn.: „Przyrodnicze i kulturowe walory Nadmorskiego Parku Krajobrazowego”.
2010-06-20

Seminarium „EKOHOTEL” 2010

W dniu 17 czerwca 2010 r. w Hotelu Scandic w Gdańsku odbyło się Seminarium Ekohotel, mające na celu edukację przedstawicieli branży hotelarskiej województwa pomorskiego w zakresie ochrony środowiska.

Transgraniczna miejska ekoturystyka czynnikiem wspierającym rozwój miast ekologicznych XXI wieku grafika
2010-05-28

Transgraniczna miejska ekoturystyka czynnikiem wspierającym rozwój miast ekologicznych XXI wieku

Europejska Fundacja Ochrony Zabytków w Gdańsku jest pomysłodawcą i realizatorem międzynarodowego projektu „Transgraniczna miejska ekoturystyka czynnikiem wspierającym rozwój miast ekologicznych XXI wieku”. Centrum informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku wspiera działania ekologiczne Fundacji w realizacji projektu. 

Akcja plenerowa „Bioróżnorodność – poznaj by zachować” grafika
2010-05-23

Akcja plenerowa „Bioróżnorodność – poznaj by zachować”

W przeddzień Międzynarodowego Dnia Różnorodności Biologicznej obchodziliśmy go przed Akwarium Gdyńskim, gdzie „wyrósł” zielony trawnik, zapraszając do przyrodniczej zabawy dzieci, młodzież i dorosłych.

Leśny festyn rekreacyjny „O czym szumi las” grafika
2009-09-15

Leśny festyn rekreacyjny „O czym szumi las...”

W sobotę 12 września 2009 r. na placu kuracyjnym przy molo w Sopocie odbył się LEŚNY FESTYN REKREACYJNY „O CZYM SZUMI LAS...” organizowany przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Gdańsku.

2009-09-10

Podsumowanie warsztatów terenowych adresowanych do dorosłych „Historia przetykana przyrodą

W każdą środę lipca i sierpnia Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej miało przyjemność przybliżać wszystkim zainteresowanym przyrodę i historię Trójmiasta oraz jego okolic.

Bałtyk pełen różnorodności grafika
2009-07-14

Bałtyk pełen różnorodności

W dniach 6-10 lipca 2009 r. Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej zorganizowało letnie warsztaty przyrodnicze dla dzieci ze szkoły podstawowej z klas IV-VI.

Bioróżnorodność – poznaj by zachować grafika
2009-05-25

Bioróżnorodność – poznaj by zachować

Soczysta trawa, kwietna łąka i najdłuższa dżdżownica... z recyklingu oraz świat Bałtyku. Stworzyliśmy to razem! W Międzynarodowym Dniu Bioróżnorodności, 22 maja, Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej oraz Gdańska Fundacja Wody wraz partnerami zorganizowało akcję plenerową „Bioróżnorodność – poznaj by zachować”.

Warsztaty terenowe dla Uniwersytetu III Wieku grafika
2009-05-19

Warsztaty terenowe dla Uniwersytetu III Wieku

W roku akademickim 2008/2009 roku akademickim współpracownicy Centrum prowadzili wykłady z zakresu ogólnych zagadnień związanych z ochroną przyrody i środowiska. W drugim semestrze CIEE przeprowadziło pilotażowe, stacjonarne warsztaty krajoznawcze, stanowiące przygotowanie teoretyczne do wypraw, które jak co roku, są organizowane w czasie letnich miesięcy.