Aktualności

„Piaskiem pisane – życie w Bałtyku” grafika
2010-07-18

„Piaskiem pisane – życie w Bałtyku”

Edward Wilson kiedyś powiedział, że „Wielka część różnorodności gatunkowej patrzy nam prosto w oczy pozostając niezauważona”. Ujęła nas ta myśl i towarzyszy nam w pracy na co dzień. Chcąc przybliżyć różnorodność biologiczną plaży i Morza Bałtyckiego wpadliśmy na pomysł zorganizowania festiwalu edukacyjnego na plaży, zatytułowanego

„Przyrodnicze i kulturowe walory Nadmorskiego Parku Krajobrazowego” grafika
2010-06-24

„Przyrodnicze i kulturowe walory Nadmorskiego Parku Krajobrazowego”

17 listopada Błękitna Szkoła we Władysławowie-Nadmorski Park Krajobrazowy, przeprowadziła kolejny konkurs wiedzy ekologicznej pn.: „Przyrodnicze i kulturowe walory Nadmorskiego Parku Krajobrazowego”.
2010-06-20

Seminarium „EKOHOTEL” 2010

W dniu 17 czerwca 2010 r. w Hotelu Scandic w Gdańsku odbyło się Seminarium Ekohotel, mające na celu edukację przedstawicieli branży hotelarskiej województwa pomorskiego w zakresie ochrony środowiska.

Transgraniczna miejska ekoturystyka czynnikiem wspierającym rozwój miast ekologicznych XXI wieku grafika
2010-05-28

Transgraniczna miejska ekoturystyka czynnikiem wspierającym rozwój miast ekologicznych XXI wieku

Europejska Fundacja Ochrony Zabytków w Gdańsku jest pomysłodawcą i realizatorem międzynarodowego projektu „Transgraniczna miejska ekoturystyka czynnikiem wspierającym rozwój miast ekologicznych XXI wieku”. Centrum informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku wspiera działania ekologiczne Fundacji w realizacji projektu. 

Akcja plenerowa „Bioróżnorodność – poznaj by zachować” grafika
2010-05-23

Akcja plenerowa „Bioróżnorodność – poznaj by zachować”

W przeddzień Międzynarodowego Dnia Różnorodności Biologicznej obchodziliśmy go przed Akwarium Gdyńskim, gdzie „wyrósł” zielony trawnik, zapraszając do przyrodniczej zabawy dzieci, młodzież i dorosłych.

Leśny festyn rekreacyjny „O czym szumi las” grafika
2009-09-15

Leśny festyn rekreacyjny „O czym szumi las...”

W sobotę 12 września 2009 r. na placu kuracyjnym przy molo w Sopocie odbył się LEŚNY FESTYN REKREACYJNY „O CZYM SZUMI LAS...” organizowany przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Gdańsku.

2009-09-10

Podsumowanie warsztatów terenowych adresowanych do dorosłych „Historia przetykana przyrodą

W każdą środę lipca i sierpnia Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej miało przyjemność przybliżać wszystkim zainteresowanym przyrodę i historię Trójmiasta oraz jego okolic.

Bałtyk pełen różnorodności grafika
2009-07-14

Bałtyk pełen różnorodności

W dniach 6-10 lipca 2009 r. Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej zorganizowało letnie warsztaty przyrodnicze dla dzieci ze szkoły podstawowej z klas IV-VI.

Bioróżnorodność – poznaj by zachować grafika
2009-05-25

Bioróżnorodność – poznaj by zachować

Soczysta trawa, kwietna łąka i najdłuższa dżdżownica... z recyklingu oraz świat Bałtyku. Stworzyliśmy to razem! W Międzynarodowym Dniu Bioróżnorodności, 22 maja, Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej oraz Gdańska Fundacja Wody wraz partnerami zorganizowało akcję plenerową „Bioróżnorodność – poznaj by zachować”.

Warsztaty terenowe dla Uniwersytetu III Wieku grafika
2009-05-19

Warsztaty terenowe dla Uniwersytetu III Wieku

W roku akademickim 2008/2009 roku akademickim współpracownicy Centrum prowadzili wykłady z zakresu ogólnych zagadnień związanych z ochroną przyrody i środowiska. W drugim semestrze CIEE przeprowadziło pilotażowe, stacjonarne warsztaty krajoznawcze, stanowiące przygotowanie teoretyczne do wypraw, które jak co roku, są organizowane w czasie letnich miesięcy.

IX edycja akcji ekologicznej „Drzewko za Oponę” grafika
2009-05-11

IX edycja akcji ekologicznej „Drzewko za Oponę”

9 maja br. zakończyła się IX edycja akcji ekologicznej „Drzewko za Oponę”. Zorganizowana przez Klub Dżentelmena Szos, przy współpracy z Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej Gdańsku i Koła Naukowego Chemików Politechniki Gdańskiej – zakończyła się zebraniem 474 zużytych opon.

„Nowe ze starego – warsztaty przy świecach” grafika
2009-02-27

„Nowe ze starego – warsztaty przy świecach”

Pod tym hasłem odbyły się dwa następujące szkolenia: 25.02.2009 r. w siedzibie Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku...
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grafika
2009-02-01

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej miało przyjemność włączyć się do wielkiego przedsięwzięcia, jakim jest Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

XIV edycja – „BURSZTYNOWY MIECZYK” grafika
2008-12-10

XIV edycja – „BURSZTYNOWY MIECZYK”

9 grudnia 2008 roku w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku, odbyła się uroczystość wręczenia nagród „Bursztynowego Mieczyka”. W uroczystości uczestniczyli: Członek Zarządu Województwa Pomorskiego Krystyna Pajura, Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz, Wojewoda Pomorski Roman Zaborowski