Aktualności

Weź udział w „Zimowym Ptakoliczeniu” na Mierzei Wiślanej grafika
2011-01-28

Weź udział w „Zimowym Ptakoliczeniu” na Mierzei Wiślanej

Park Krajobrazowy „Mierzeja Wiślana” zachęca mieszkańców i wypoczywających na Mierzei turystów do wzięcia udziału w ogólnopolskiej Akcji „Zimowe Ptakoliczenie” organizowanej przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków.
Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski-III etap konkursu grafika
2011-01-21

Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski-III etap konkursu

Dnia 13.01.2011 roku w siedzibie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego w Kartuzach odbył się III etap X edycji konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.
Bliżej natury grafika
2011-01-20

Bliżej natury

Dnia 8 stycznia 2011 roku w siedzibie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego odbyło się spotkanie organizacyjne młodzieży biorącej udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Rozwiń skrzydła” w ramach programu „Bliżej natury”.
INFORMATOR PRZYRODNICZO – TURYSTYCZNY O WDZYDZKIM PARKU KRAJOBRAZOWYM grafika
2011-01-18

INFORMATOR PRZYRODNICZO – TURYSTYCZNY O WDZYDZKIM PARKU KRAJOBRAZOWYM

Kolejna publikacja wydana przez Wdzydzki Park Krajobrazowy ma na celu przekazanie informacji, które mogą być przydatne podczas poznawania obszaru, jak również planowaniu i realizacji wypoczynku na terenie Parku.
Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski - wielki finał grafika
2011-01-14

Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski - wielki finał

W czwartek 13 stycznia w siedzibie Zaborskiego Parku Krajobrazowego w Charzykowach odbył się finał parkowy ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.
Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski – konkurs grafika
2011-01-14

Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski – konkurs

13 stycznia 2011 roku już po raz dziesiąty w siedzibie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego w Kościerzynie odbył się III etap ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.
Młodzi ekolodzy grafika
2011-01-14

Młodzi ekolodzy

Huhuha nasza zima nie jest zła, czyli najmłodsi ekolodzy o zimowych zwyczajach zwierząt. Zima to pora roku, która pozwala spojrzeć na otaczającą nas przyrodę z innej perspektywy.
Zimowe warsztaty z edukacji ekologicznej dla szkół z Gminy Stężyca grafika
2011-01-10

Zimowe warsztaty z edukacji ekologicznej dla szkół z Gminy Stężyca

Każda pora roku w przyrodzie jest odmienna i bardzo interesująca. Także zima kryje mnóstwo tajemnic, które warto zgłębiać.
Projekt "Radunia wczoraj, dziś i jutro" grafika
2011-01-05

Projekt "Radunia wczoraj, dziś i jutro"

W grudniu 2010R. został zrealizowany projekt "Radunia wczoraj, dziś i jutro". Głównym celem projektu była edukacje ekologiczna młodzieży, mająca na celu uzmysłowienie wpływu działalności człowieka na obecny i przyszły stan rzeki Raduni.
2011-01-04

Testowa akltualność

dsadf adsf dsgf ef dasd asd fds
Śnieżna zima jest idealną porą dla tropicieli śladów zwierząt grafika
2010-12-30

Śnieżna zima jest idealną porą dla tropicieli śladów zwierząt

Śnieżna zima jest idealną porą dla tropicieli śladów zwierząt. Zwierzęta poruszające się po ziemi pozostawiają w śniegu liczne i bardzo dobrze widoczne tropy oraz inne ślady, będące zapisem ich całodobowej aktywności. W dniach od 14 do 17 grudnia 2010 r.
Pomóżmy ptakom przetrwać zimę grafika
2010-12-29

Pomóżmy ptakom przetrwać zimę

Okres jesienno-zimowy to szczególnie trudny czas dla naszych skrzydlatych przyjaciół, warunki ich życia ulegają znacznemu pogorszeniu ze względu na ograniczoną ilość pokarmu, krótki dzień oraz nasilenie się opadów atmosferycznych.
Warsztaty terenowe pt. ”Zimowe walory krajobrazowe Kaszubskiego i Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego”. grafika
2010-12-29

Warsztaty terenowe pt. ”Zimowe walory krajobrazowe Kaszubskiego i Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego”.

W grudniu 2010 roku odbyły się coroczne warsztaty terenowe dla nauczycieli oraz pracowników urzędów gmin i starostwa, organizowane przez Kaszubski Park Krajobrazowy.
Ukazał się właśnie czwarty numer (2010) kwartalnika "Gawron". grafika
2010-12-29

Ukazał się właśnie czwarty numer (2010) kwartalnika "Gawron".

W ostatnim tegorocznym numerze naszego kwartalnika zainteresowany Czytelnik może, między innymi, zapoznać się z przyrodą Laponii – fascynującego, zarówno ze względów przyrodniczych jak i kulturowych obszaru Półwyspu Skandynawskiego.
Akcja „Choinka” w Parku Krajobrazowym „Mierzeja Wiślana” grafika
2010-12-27

Akcja „Choinka” w Parku Krajobrazowym „Mierzeja Wiślana”

Choinka pojawia się w naszych domach jako symbol i nieodłączny element Świąt Bożego Narodzenia już od XVI wieku. Pierwotnie związana z pogańską tradycją ludową i kultem wiecznie zielonego drzewka, tym samym uważana za symbol życia,
Forum Ekologiczne w Błękitnej Szkole grafika
2010-12-22

Forum Ekologiczne w Błękitnej Szkole

W dniu 15 grudnia w Błękitnej Szkole we Władysławowie odbyło się Forum Ekologiczne. Spotkanie podejmowało problematykę zmian środowiska przyrodniczego wywołanych działalnością człowieka.