Aktualności

Inwentaryzacja i naprawa skrzynek lęgowych nietoperzy grafika
2011-05-09

Inwentaryzacja i naprawa skrzynek lęgowych nietoperzy

Pod koniec kwietnia zakończono wymianę uszkodzonych skrzynek rozrodczych dla nietoperzy. Rozwieszone były one w 2004 r. i z biegiem czasu z powodu zużycia materiału, czy też w wyniku penetracji przez dzięcioły uległy uszkodzeniu.
Szkolenie dla leśników grafika
2011-05-06

Szkolenie dla leśników

06 maja w Zielonej Szkole odbyło się szkolenie dla leśników i strażników z Nadleśnictwa Lipusz – jednego z dwóch nadleśnictw administrujących lasy Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego.
Dzień Ziemi w Kościerzynie grafika
2011-05-04

Dzień Ziemi w Kościerzynie

28 kwietnia w Kościerzynie odbyły się uroczyste obchody „Dnia Ziemi”. Ze względu na Międzynarodowy Rok Lasów tegorocznej imprezie przyświecało hasło „Las bliżej nas”.
Sejmik w Sierakowicach pt."Nasze Jezioro - nasza sprawa" grafika
2011-05-04

Sejmik w Sierakowicach pt."Nasze Jezioro - nasza sprawa"

29 kwietnia br. w Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach odbył się Sejmik w ramach projektu „Nasze Jezioro – Nasza sprawa” - „Poznajemy jezioro Bukowskie”.
Majówka z Radiem Gdańsk w Parku Krajobrazowym „Mierzeja Wiślana” grafika
2011-05-04

Majówka z Radiem Gdańsk w Parku Krajobrazowym „Mierzeja Wiślana”

Tegoroczna majówka powitała nas niespodziewanie ochłodzeniem. Mimo to na Mierzei nie zabrakło ani słońca ani dobrej atmosfery!
Marsz z okazji Dnia Flagi grafika
2011-05-04

Marsz z okazji Dnia Flagi

2 maja br. odbył się drugi Marsz Flagi w Lasach Mirachowskich zorganizowany przez Kaszubski Park Krajobrazowy oraz stężycki oddział Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego.
XVII Gminny Konkurs Ekologiczny w Charzykowach grafika
2011-05-02

XVII Gminny Konkurs Ekologiczny w Charzykowach

W ramach Światowego Dnia Ziemi 28 kwietnia 2011 roku w Szkole Podstawowej w Charzykowach po raz XVII odbył się Gminny Konkurs Ekologiczny.
"Bioróżnorodność - poznaj, by zachować" grafika
2011-04-28

"Bioróżnorodność - poznaj, by zachować"

20 maja przy gdyńskim Akwarium Morskim odbędzie się akcja plenerowa pod tytułem "Bioróżnorodność - poznaj, by zachować".
I wiosenne warsztaty przyrodnicze w OEE w Szymbarku grafika
2011-04-28

I wiosenne warsztaty przyrodnicze w OEE w Szymbarku

28.04.2011. odbyły się „I wiosenne warsztaty przyrodnicze w Szymbarku”. Uczestniczyło w nich 12 szkół z terenu powiatu kartuskiego i okolic (350 uczestników). Hasło przewodnie warsztatów brzmiało: ”Odkrywamy tajemnice lasu”.
Tarło minogów rzecznych w Słupi grafika
2011-04-27

Tarło minogów rzecznych w Słupi

Rozpoczął się okres tarła minogów rzecznych. Minóg rzeczny Lampetra fluviatilis jest po bardzo rzadko już spotykanym minogu morskim naszym największym gatunkiem minoga. Jest to zwierzę odbywające wędrówki rozrodcze anadromiczne - z morza do rzek na tarło.
Nowi mieszkańcy naszych remiz i zadrzewień śródpolnych grafika
2011-04-27

Nowi mieszkańcy naszych remiz i zadrzewień śródpolnych

Kontynuując ubiegłoroczne działania, w sąsiedztwie stworzonych w latach ubiegłych zadrzewień i remiz, pracownicy Parku, myśliwi z Koła Łowieckiego „Sokół” nr 7 w Gdańsku, przy udziale dzieci wypuścili kolejne kuropatwy. Do nowego domu trafiło 50 ptaków.
Dzień Ziemi w Zespole Kształcenia i Wychowania w Stężycy grafika
2011-04-27

Dzień Ziemi w Zespole Kształcenia i Wychowania w Stężycy

Ośrodek Edukacji Ekologicznej, Kaszubski Park Krajobrazowy i Zespół Kształcenia i Wychowania w Stężycy zorganizowały 27.04.2011. Dzień Ziemi w Stężycy. W przedsięwzięciu wzięli udział uczniowie i opiekunowie 24 klas o łącznej liczbie 600 uczestników.
Wojewódzki Marsz na Orientację grafika
2011-04-26

Wojewódzki Marsz na Orientację

W sobotę 9 kwietnia odbył się po raz kolejny na terenie Parku Krajobrazowego „ Dolina Słupi” Wojewódzki Marsz na Orientację. Tym razem na starcie w Lubuniu stanęło ponad 250 osób.
 Impreza ekologiczna z okazji Międzynarodowego Roku Lasów grafika
2011-04-22

Impreza ekologiczna z okazji Międzynarodowego Roku Lasów

Obchody Światowego Dnia Ziemi, które co roku odbywają się 22 kwietnia, w tym roku związane są z obchodami Międzynarodowego Roku Lasów, którego hasło brzmi: ,,Lasy dla ludzi”. Z tej okazji Park Krajobrazowy „Dolina Słupi” wspólnie z Teatrem Lalek „Tęcza”
Pomorzanie sadzą lasy grafika
2011-04-22

Pomorzanie sadzą lasy

W ramach obchodów Międzynarodowego Roku Lasów i Roku Lasów Pomorza na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku organizowane są wiosenne akcje zalesieniowe.
Akcja "Drzewko za makulaturę" grafika
2011-04-22

Akcja "Drzewko za makulaturę"

Dobiegła końca czwarta edycja akcji „Drzewko za makulaturę”, której organizatorami byli: „Polska Dziennik Bałtycki”, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Gdańsku, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, Urząd Marszałkowski