Aktualności

„Plecak pełen Bałtyku” – II turnus półkolonii grafika
2008-08-10

„Plecak pełen Bałtyku” – II turnus półkolonii

W dniach od 28 lipca do 1 sierpnia 2008 r. odbywał się II turnus półkolonii. Uczestniczyły w nim gdańskie dzieci z klas I-III SP. Organizatorem było CIEE, jednakże bez wsparcia finansowego nasz pomysł na letnie wakacje nie miałby szansy realizacji. Projekt współfinansowany był bowiem przez Urząd Miejski w Gdańsku oraz WFOŚiGW w Gdańsku.

PROJEKT „Moving Baltic Sea” grafika
2008-08-01

PROJEKT „Moving Baltic Sea”

W dniach 11-14 lipca br. odbył się w Gdańsku międzynarodowy Festiwal Moving Balic Sea, Centrum było polskim koordynatorem środowiskowym i współpracowało z Kolektywem Kulturalnym Uniwersytetu Gdańskiego. Od piątku do poniedziałku, na Gdańskiej Starówce odbywały się różnorodne działania, które przyciągały rzesze przechodniów.

„Plecak pełen Bałtyku” – półkolonie dla dzieci grafika
2008-07-20

„Plecak pełen Bałtyku” – półkolonie dla dzieci

W dniach 14-18 lipca 2008 r. odbywał się pierwszy turnus półkolonii. Udział w nich wzięły gdańskie dzieci z klas IV-VI SP. Organizatorem obu zaplanowanych turnusów jest CIEE. Projekt współfinansowany jest przez Urząd Miejski w Gdańsku oraz WFOŚiGW w Gdańsku.

XV-lecie Centrum grafika
2008-07-20

XV-lecie Centrum

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku w 2008 roku skończyło 15 lat. To nie tak dużo ale jeżeli czas jest wypełniony intensywnym działaniem to okazuje się, że można go przeliczyć na wiele przeszkolonych osób oraz multidyscyplinarną prośrodowiskową aktywność.

Spacery dla dorosłych: Ptasi Raj – Sobieszewo grafika
2008-06-10

Spacery dla dorosłych: Ptasi Raj – Sobieszewo

W pierwszy sierpniowy wtorek, w ramach spacerów dla dorosłych wybraliśmy się na wędrówkę po rezerwacie przyrody „Ptasi Raj” w Górkach Wschodnich oraz Sobieszewie. Letni spacer, szósty w tegorocznej edycji, dalece odbiegał od wyobrażeń wędrowania tą porą roku.