Aktualności

 Wiosenne liczenie żurawi grafika
2011-04-07

Wiosenne liczenie żurawi

Wczesną wiosną pracownicy Parku – wzorem lat ubiegłych – przeprowadzili liczenie żurawi. Liczenia żurawi odbywały się w dniach 26-28.03.2011 roku, inwentaryzacje zaczynano przed wschodem słońca (ptaki rozlatujące się na.....
2011-04-07

Zapraszamy do udziału w konkursie!

Rusza kolejna edycja konkursu wiedzy ekologicznej „Jestem integralną częścią przyrody” organizowanego przez Park Krajobrazowy „Mierzeja Wiślana”. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych z klas IV-VI.
2011-04-07

ZAPRASZAMY NA "LEKCJE PRZYRODY W TERENIE".

ZAPRASZAMY szkoły podstawowe do udziału w warsztatach terenowych pt. „Lekcja przyrody w terenie”.
Przybywa zadrzewień śródpolnych w naszym otoczeniu grafika
2011-04-06

Przybywa zadrzewień śródpolnych w naszym otoczeniu

W ramach naszego tegorocznego projektu związanego z ożywianiem pól, w ubiegłą sobotę podjęliśmy kolejne działania mające na celu ochronę walorów przyrodniczych żuławskiej części otuliny Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana” w Stegnie.
Akcja "Budki 2011" grafika
2011-04-05

Akcja "Budki 2011"

Na przełomie lutego i marca skontrolowano część budek lęgowych rozwieszonych na obszarze Parku. Były to budki typu D powieszone w ostatnich latach przez pracowników Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Ciekawostką było stwierdzenie lęgu gągoła
Inwentaryzacja sów leśnych grafika
2011-04-04

Inwentaryzacja sów leśnych

Od 4 kwietnia na terenie Zaborskiego Parku Krajobrazowego trwa inwentaryzacja sów. Badania polegają na nasłuchach nocnych oraz kontroli skrzynek lęgowych, które rozwieszono w 2003 r.
2011-04-04

Konkurs wiedzy o Parku

Park Krajobrazowy ,,Dolina Słupi” wraz z Miejskim Ośrodkiem Doradztwa Metodycznego organizują konkurs pt. ,,Park Krajobrazowy ,,Dolina Słupi” – przyrodnicze dziedzictwo regionu”. Celami konkursu są: popularyzacja własnego regionu, kształtowanie postaw...
Konferencja w ramach projektu „Jezioro Kamienickie – Nasze Jezioro” grafika
2011-03-29

Konferencja w ramach projektu „Jezioro Kamienickie – Nasze Jezioro”

29 marca br. w Zespole Szkół w Kamienicy Królewskiej w ramach projektu „Jezioro Kamienickie – Nasze Jezioro” dofinansowanego ze środków WFOŚ w Gdańsku, odbyła się konferencja dotycząca Jeziora Kamienickiego.
Sadzenie wierzb rozpoczęte grafika
2011-03-28

Sadzenie wierzb rozpoczęte

Wraz z nastaniem wiosny rozpoczęty został główny etap prac związanych z realizacją projektu „Zachowanie walorów przyrodniczych i kulturowych obszarów wiejskich, poprzez odtwarzanie i uzupełnianie korytarzy ekologicznych w żuławskiej części otuliny Parku”.
Konkurs na ulotkę o Rezerwacie Biosfery grafika
2011-03-25

Konkurs na ulotkę o Rezerwacie Biosfery

Zachęcamy do udziału w konkursie, którego celem jest zaprojektowanie ulotki na temat Rezerwatu Biosfery „Bory Tucholskie”.
I kaszubski tydzień płytkiej geotermii grafika
2011-03-25

I kaszubski tydzień płytkiej geotermii

Zapraszamy wszystkich w dniach od 28 marca do 1 kwietnia do siedziby Kaszubskiego Parku Krajobrazowego na ul. PCK 1 w Kartuzach, na wystawę pt. "Geotermia i jej zastosowania w rolnictwie i na obszarach wiejskich"
Projekt "Bliżej natury" w OEE w Szymbarku grafika
2011-03-23

Projekt "Bliżej natury..." w OEE w Szymbarku

Projekt "Bliżej natury...” skierowany jest do osób, które mieszkają na terenie obszarów Natura 2000 lub w ich bezpośrednim sąsiedztwie.
Wiosenne porządki w Parku Krajobrazowym "Mierzeja Wiślana" grafika
2011-03-22

Wiosenne porządki w Parku Krajobrazowym "Mierzeja Wiślana"

Wiosna to czas porządków. Wraz z budzącą się do życia przyrodą, kiedy młode pędy traw i liści rozpoczynają swoją wegetację, większość ludzi sprząta swoje podwórka, działki.
Ekologiczne zmagania młodych grafika
2011-03-22

Ekologiczne zmagania młodych

Szeroko rozumiane pojęcie wiedzy ekologicznej to klucz do właściwego pojmowania otaczającego nas świata, umiejętnego gospodarowania zasobami przyrodniczymi i świadomości rangi ekologicznego podejścia do kluczowych problemów, z którymi zmaga się ludzkość.
Powitajmy wiosnę ekologicznie grafika
2011-03-22

Powitajmy wiosnę ekologicznie

„Wchodź do lasu jak do domu – nie rób krzywdy nikomu!!!” to jedno z haseł, jakie zaprezentowali uczniowie Zespołu Szkół w Sztutowie podczas I Ekologicznego Dnia Wiosny.
Powitanie wiosny w Centrum Kultury Kaszubskiej „Strzelnica” grafika
2011-03-22

Powitanie wiosny w Centrum Kultury Kaszubskiej „Strzelnica”

21 marca 2011 roku w Centrum Kultury Kaszubskiej „Strzelnica” wiosnę powitali przedstawiciele 20-stu szkół z terenu powiatu kościerskiego – razem 500 uczestników.