Aktualności

Ptakoliczenie grafika
2011-02-09

Ptakoliczenie

30 stycznia Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków organizowało w skali kraju imprezę pod nazwą „Zimowe Ptakoliczenie”. W jej ramach odbywają się ornitologiczne wycieczki terenowe...
Ptakoliczenie we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym grafika
2011-02-07

Ptakoliczenie we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym

W piątek 28 stycznia 2011 roku na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego odbyło się „Zimowe Ptakolicznie”. Ptaki zimujące we Wdzydzach Kiszewskich i na jeziorze Jezierznia liczyła młodzież biorąca udział w projekcie „Bliżej natury”,
Ferie w Zielonej Szkole w Schodnie grafika
2011-02-07

Ferie w Zielonej Szkole w Schodnie

Poznawanie świata przyrody WPK i kultury Kaszub zintegrowane z aktywnym wypoczynkiem i dobrą zabawą to najlepsza alternatywa na ferie dla młodzieży.
VII Zimowe Ptakoliczenie grafika
2011-02-07

VII Zimowe Ptakoliczenie

Po raz siódmy ornitolodzy oraz miłośnicy ptaków z całej Polski brali udział w akcji ,,Zimowego Ptakoliczenia”. Przedsięwzięcie to jest odpowiednikiem brytyjskiego ‘’Big Garden Birdwatch” i zawsze odbywa się w ostatni weekend stycznia.
Ile jest sikorek w moim karmniku? - czyli „Zimowe Ptakoliczenie” na Mierzei Wiślanej. grafika
2011-02-07

Ile jest sikorek w moim karmniku? - czyli „Zimowe Ptakoliczenie” na Mierzei Wiślanej.

W ubiegły weekend w całej Polsce odbyło się liczenie ptaków zimujących w bezpośrednim sąsiedztwie człowieka.
Ferie z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym grafika
2011-02-07

Ferie z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym

Z myślą o dzieciach i młodzieży korzystającej ze szkolnych zimowisk Wdzydzki Park Krajobrazowy, jak co roku przygotował zajęcia przyrodnicze w izbie edukacyjnej.
WDK ferie grafika
2011-01-28

WDK ferie

W dniu 27 lutego w Wiejskim Domu Kultury w Swornegaciach w ramach ferii zimowych pracownicy Zaborskiego Parku Krajobrazowego zorganizowali dla dzieci i młodzieży „Dzień z przyrodą”. Zajęcia rozpoczęła prezentacja multimedialna pn.
Ferie z ekologią w tle w Parku Krajobrazowym „Mierzeja Wiślana”. grafika
2011-01-28

Ferie z ekologią w tle w Parku Krajobrazowym „Mierzeja Wiślana”.

Ferie to czas odpoczynku od szkolnych obowiązków, zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Dla tych, którzy pozostają na ten czas w miejscach zamieszkania świetlice środowiskowe i wiejskie przygotowują ciekawe zajęcia, ...
Weź udział w „Zimowym Ptakoliczeniu” na Mierzei Wiślanej grafika
2011-01-28

Weź udział w „Zimowym Ptakoliczeniu” na Mierzei Wiślanej

Park Krajobrazowy „Mierzeja Wiślana” zachęca mieszkańców i wypoczywających na Mierzei turystów do wzięcia udziału w ogólnopolskiej Akcji „Zimowe Ptakoliczenie” organizowanej przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków.
Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski-III etap konkursu grafika
2011-01-21

Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski-III etap konkursu

Dnia 13.01.2011 roku w siedzibie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego w Kartuzach odbył się III etap X edycji konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.
Bliżej natury grafika
2011-01-20

Bliżej natury

Dnia 8 stycznia 2011 roku w siedzibie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego odbyło się spotkanie organizacyjne młodzieży biorącej udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Rozwiń skrzydła” w ramach programu „Bliżej natury”.
INFORMATOR PRZYRODNICZO – TURYSTYCZNY O WDZYDZKIM PARKU KRAJOBRAZOWYM grafika
2011-01-18

INFORMATOR PRZYRODNICZO – TURYSTYCZNY O WDZYDZKIM PARKU KRAJOBRAZOWYM

Kolejna publikacja wydana przez Wdzydzki Park Krajobrazowy ma na celu przekazanie informacji, które mogą być przydatne podczas poznawania obszaru, jak również planowaniu i realizacji wypoczynku na terenie Parku.
Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski - wielki finał grafika
2011-01-14

Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski - wielki finał

W czwartek 13 stycznia w siedzibie Zaborskiego Parku Krajobrazowego w Charzykowach odbył się finał parkowy ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.
Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski – konkurs grafika
2011-01-14

Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski – konkurs

13 stycznia 2011 roku już po raz dziesiąty w siedzibie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego w Kościerzynie odbył się III etap ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.
Młodzi ekolodzy grafika
2011-01-14

Młodzi ekolodzy

Huhuha nasza zima nie jest zła, czyli najmłodsi ekolodzy o zimowych zwyczajach zwierząt. Zima to pora roku, która pozwala spojrzeć na otaczającą nas przyrodę z innej perspektywy.
Zimowe warsztaty z edukacji ekologicznej dla szkół z Gminy Stężyca grafika
2011-01-10

Zimowe warsztaty z edukacji ekologicznej dla szkół z Gminy Stężyca

Każda pora roku w przyrodzie jest odmienna i bardzo interesująca. Także zima kryje mnóstwo tajemnic, które warto zgłębiać.