Aktualności

2010-09-28

Nietypowa lekcja różnorodności biologicznej – wyróżnienie dla Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego

Kilkanaście tysięcy osób poprzez udział w konkursie ,,Nietypowa lekcja różnorodności biologicznej”, ogłoszonym wiosną tego roku przez Ministerstwo Środowiska, włączyło się w obchody Międzynarodowego Roku Różnorodności Biologicznej.
Gra miejska w Guriewsku grafika
2010-09-27

Gra miejska w Guriewsku

Europejska Fundacja Ochrony Zabytków w Gdańsku, pomysłodawca i realizator międzynarodowego projektu „Transgraniczna miejska ekoturystyka czynnikiem wspierającym rozwój miast ekologicznych XXI wieku”, po realizacji majowej gry miejskiej w Gdańsku we wrześniu wspierała podobne przedsięwzięcie młodzieży Guriewskiego gimnazjum w Obrębie Kaliningradzkim. 

Dzieci z Ruszczy w Zielonej Szkole grafika
2010-09-27

Dzieci z Ruszczy w Zielonej Szkole

W dniach 06 – 17.09 w Zielonej Szkole w Schodnie gościliśmy dzieci z terenów powodziowych. Byli to wychowankowie i opiekunowie ze szkoły Podstawowej w Ruszczach k. Połańca.
Warsztaty obrączkarskie grafika
2010-09-23

Warsztaty obrączkarskie

W dniach od 6. do 10. września 2010 roku na ścieżce ornitologiczno-przyrodniczej Kokoszka odbywały się warsztaty obrączkarskie dla gimnazjalistów.
Jesienny marsz z kijkami grafika
2010-09-23

Jesienny marsz z kijkami

W sobotę 18 września w Lubuniu, mimo niesprzyjających warunków pogodowych, pasjonaci Nordic Walking stanęli na starcie do kolejnego, trzeciego już marszu z kijkami.
Wystawa grzybów grafika
2010-09-22

Wystawa grzybów

Opady deszczu oraz ciepłe wieczory sprawiły, że w lasach pojawiły się duże ilości grzybów. Nadszedł długo oczekiwany przez nas wszystkich okres ich zbioru.
XVI ZLOT SZLAKAMI PARKU KRAJOBRAZOWEGO „DOLINA SŁUPI” grafika
2010-09-22

XVI ZLOT SZLAKAMI PARKU KRAJOBRAZOWEGO „DOLINA SŁUPI”

18 września 2010 roku odbył się kolejny zlot szlakami Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi” organizowany przez Regionalny Oddział PTTK w Słupsku.
Dzieci z Winiar w Błękitnej Szkole grafika
2010-09-21

Dzieci z Winiar w Błękitnej Szkole

W dniach 06-17 września „Błękitna Szkoła” we Władysławowie gościła grupę dzieci ze Szkoły Podstawowej z Winiar koło Sandomierza leżącej na terenach objętych powodzią.
Finał konkursu Żuławy - Kraina na wodzie grafika
2010-09-20

Finał konkursu Żuławy - Kraina na wodzie

W minioną sobotę 11 września odbył się finał konkursu Żuławy - Kraina na wodzie
Leśny Festyn Edukacyjny „Zwiedzaj swój las” w Sopocie grafika
2010-09-13

Leśny Festyn Edukacyjny „Zwiedzaj swój las” w Sopocie

W dniu 11 września 2010 już po raz trzeci uczestniczyliśmy w Leśnym Festynie Rekreacyjnym w Sopocie zorganizowanym przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Gdańsku.
Przyroda komiksowo – promocja integracji grafika
2010-09-13

Przyroda komiksowo – promocja integracji

Organizatorzy nagrodzili autorów i opiekunów zespołów 7 komiksów. Laureaci reprezentowali szkoły podstawowe – 4 grupy i gimnazjalne – 3 grupy. Łącznie w warsztatach oraz uroczystości wręczenia nagród wzięło udział 27 uczniów oraz 6 nauczycieli.

Seminarium z okazji 20-lecia ZPK grafika
2010-09-13

Seminarium z okazji 20-lecia ZPK

24 września 2010 r. w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury im. Jana Karnowskiego w Brusach odbędzie się uroczyste seminarium z okazji 20-lecia Zaborskiego Parku Krajobrazowego.
Dzieci z terenów powodzi w naszych szkołach. grafika
2010-09-10

Dzieci z terenów powodzi w naszych szkołach.

Od poniedziałku 6 września w Błękitnej Szkole we Władysławowie, Zielonej Szkole w Schodnie i Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Szymbarku gościmy dzieci z terenów objętych powodzią z województwa świętokrzyskiego.
Skrzydlaty gość z Hiszpanii w Parku Krajobrazowym „Mierzeja Wiślana” grafika
2010-09-06

Skrzydlaty gość z Hiszpanii w Parku Krajobrazowym „Mierzeja Wiślana”

W sierpniu na Zalewie Wiślanym sfotografowany został przez pracownika Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych płaskonos z obrączką na dziobie. Jest to niestosowany w Polsce sposób obrączkowania ptaków.
Pierwsze stwierdzenie karlika drobnego Pipistrellus pygmaeus na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. grafika
2010-08-30

Pierwsze stwierdzenie karlika drobnego Pipistrellus pygmaeus na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego.

Pracownicy Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego wraz z Akademickim Kołem Chiropterologicznym PTOP „Salamandra” w Gdańsku podczas jednej z interwencji, które miały miejsce terenie WPK zinwentaryzowali mieszaną kolonię rozrodczą karlików.
Na ratunek ptakom we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym grafika
2010-08-30

Na ratunek ptakom we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym

Pod koniec czerwca br. otrzymaliśmy informacje, iż na terenie Parku podczas spaceru dzieci znalazły w lesie jakieś duże pisklę, które zabrały ze sobą.