Aktualności

2011-08-12

III część Nadmorskiego Pikniku z Parkiem

W czwartek 11 sierpnia „Błękitna Szkoła” we Władysławowie przy współpracy Nadmorskiego Parku Krajobrazowego zakończyła kolejny cykl letnich imprez plenerowych pt. „Nadmorski Piknik z Parkiem - Spotkanie z przyrodą i kulturą Kaszub.”
2011-08-12

III część Nadmorskiego Pikniku z Parkiem

W czwartek 11 sierpnia Błękitna Szkoła we Władysławowie przy współpracy z Nadmorskim Parkiem Krajobrazowym, zakończyła kolejny cykl letnich imprez plenerowych pod hasłem: "Nadmorski Piknik z Parkiem-spotkanie z przyrodą i kulturą Kaszub".
2011-08-12

Leśna wyprawa po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym z dziećmi z Caritas

Przy współpracy z Centrum Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży im. bł. Piotra Jerzego Frassatiego w Gdańsku zorganizowano leśną wyprawę do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Jej uczestnikami były dzieci ze świetlic gdańskiego Caritas.
2011-08-12

Kolonie Ekologiczne w Błękitnej Szkole

Od 25 lipca do 12 sierpnia w Błękitna Szkoła we Władysławowie, po raz kolejny zorganizowała kolonie ekologiczne dla grupy dzieci z Ośrodka Opiekuńczo Wychowawczego w Kartuzach.
2011-08-11

III Jarmark Ekoturystyczny „Czym chata bogata”

24 lipca odbył się w Charzykowach III Jarmark Ekoturystyczny „Czym chata bogata”, który ma na celu promocję miejscowości i jej walorów turystycznych.
2011-08-11

Inwentaryzacja gatunków inwazyjnych brzegów Jeziora Charzykowskiego

Gatunki inwazyjne to jeden z najpoważniejszych problemów współczesnej ochrony przyrody. Wprowadzanie przez człowieka gatunków obcych do środowisk naturalnych to, po niszczeniu siedlisk, główna przyczyna stale zmniejszającej się różnorodności biologicznej
2011-08-11

Wzdłuż Swelini

W środę 10 sierpnia odbyła się kolejna wycieczka zorganizowana przez Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej z Gdańska oraz Trójmiejski Park Krajobrazowy pod hasłem "Wzdłuż Swelini"
2011-08-10

Czyste lasy Mierzei Wiślanej

W pierwszy weekend sierpnia pracownicy Straży Gminnej i Miejskiej oraz Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana” uczestniczyli w akcji prewencyjnej skierowanej przeciwko osobom pozbywającym się nielegalnie odpadów.
2011-08-09

Kontrola gniazd bociana białego

W lipcu na terenie Parku Krajobrazowego ,,Dolina Słupi” jego pracownicy przeprowadzili kontrolę gniazd bociana białego.
2011-08-08

Wakacyjne zajęcia z nietoperzami

W miesiącu lipcu i sierpniu odbyły się organizowane przez Wdzydzki Park Krajobrazowy wakacyjne zajęcia pt.: „Nocni łowcy, czyli tajemniczy świat nietoperzy”.
2011-08-08

Międzynarodowy rok lasu czyli jak prowadzić edukację dzieci i młodzieży i nie narobić hałasu

Pod takim hasłem, w piątek - 29 lipca w siedzibie Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej odbyło się spotkanie przedstawicieli instytucji, dla których edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży stanowi jeden z ważnych kierunków realizowanych zadań.
2011-08-05

II część Nadmorskiego Pikniku z Parkiem

4 sierpnia „Błękitna Szkoła” we Władysławowie i Nadmorski Park Krajobrazowy po raz kolejny zorganizowały imprezę plenerową pt. „Nadmorski Piknik z Parkiem-spotkanie z przyrodą i kulturą Kaszub.” Przygotowano szereg stoisk edukacyjnych na których
2011-08-05

II część Nadmorskiego Pikniku z Parkiem

4 sierpnia „Błękitna Szkoła” we Władysławowie i Nadmorski Park Krajobrazowy po raz kolejny zorganizowały imprezę plenerową pt. „Nadmorski Piknik z Parkiem-spotkanie z przyrodą i kulturą Kaszub.” Przygotowano szereg stoisk edukacyjnych 
2011-08-05

"Wejherowskie ciekawostki"

3 sierpnia obyła się pierwsza z trzech zaplanowanych wycieczek dla emerytów, organizowanych na obszarze Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w ramach projektu prowadzonego przez Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej „Dojrzały Smak Przygody”.
2011-08-05

„Rzeczna Kraina”

Oddział dla Dzieci i Młodzieży przy współpracy z Parkiem Krajobrazowym „Dolina Słupi” przygotował dla dzieci cykl zajęć pod hasłem „Rzeczna Kraina”.
2011-08-05

Poznajemy leśne zwierzęta

4.08.2011 r w przedszkolu "Aniołek" w Kiełpinie odbyły się lekcje dla najmłodszych z cyklu "Z przyrodą za pan brat"