Aktualności

2011-08-03

O bobrach z Mierzei Wiślanej w TVP Gdańsk

Po raz kolejny reporterzy telewizyjni odwiedzili Park Krajobrazowy "Mierzeja Wiślana", gdzie w rezerwacie „Mewia Łacha” nagrywali materiał do dwóch programów poświęconych walorom tego obiektu oraz jednemu z jego mieszkańców, jakim jest bóbr.
2011-08-03

Nadmorski Piknik z Parkiem

W czwartek 28 lipca przy siedzibie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego odbył się kolejny nadmorski piknik poświęcony przyrodzie i kulturze Kaszub.
2011-08-02

Patrole ze Strażą Leśną

W przeciągu ostatniego miesiąca w Kaszubskim Parku Krajobrazowym odbywały się zorganizowane patrole ze Strażą Leśną Nadleśnictwa Kartuzy, w sprawie nielegalnych wysypisk śmieci
2011-07-31

Ochrona jerzyków w Trójmieście

W tym roku Trójmiejska Grupa Lokalna OTOP wraz z Gdańskim Oddziałem PZPK, czyli Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym podjęła szereg interwencji i działań w kierunku ochrony jerzyków gniazdujących na budynkach w Trójmieście.
2011-07-29

Nadmorski Piknik z Parkiem

W czwartek 28 lipca Błękitna Szkoła przy Nadmorskim Parku Krajobrazowym rozpoczęła kolejny cykl letnich festynów przyrodniczo-kulturowych pn. Nadmorski piknik z Parkiem. Celem akcji jest promocja obszaru Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, jego unikatowych walorów przyrodniczych jak i kulturowych.
2011-07-29

Inwentaryzacja nietoperzy w otulinie zachodniej PKDS

W dniach 22-24 lipca w zachodniej otulinie Parku Krajobrazowgo ,,Dolina Słupi” odbyła się inwentaryzacja nietoperzy, będąca częścią projektu o nazwie ,,Ochrona nietoperzy w PKDS”
2011-07-27

Młode kormorany na plażach Mierzei Wiślanej

Na przełomie czerwca i lipca do siedziby Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana” napływają liczne zgłoszenia o kormoranach, wymagających pomocy człowieka.
2011-07-26

„Święto Wody” - festyn dla dzieci

W lipcu br. Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku - oddział dla dzieci i młodzieży oraz Park Krajobrazowy „Dolina Słupi” zaprosiły dzieci do udziału w cotygodniowych zajęciach pn. „Rzeczna Kraina”. 21 lipca zorganizowaliśmy festyn pn.”Święto Wody”.
2011-07-26

Warsztaty "Dojrzały Smak Przygody"

W ramach warsztatów pod tytułem "Dojrzały Smak Przygody" organizowanych przez Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej z Gdańska na obszarze Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego zorganizowane zostaną trzy wycieczki dla uczestników warsztatów
2011-07-22

Szkolenie z systemu GIS

W dniach 19-21 pracownicy Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych wzięli udział w szkoleniu z oprogramowania Systemu Informacji Geograficznej (GIS) organizowanym przez Autoryzowane Centrum Szkoleniowe Esri Polska.
2011-07-22

Obóz Naukowego Koła Chemików Studentów Politechniki Gdańskiej w Błękitnej Szkole we Władysławowie

W dniach 4-22 lipca odbył się kolejny Letni Obóz Naukowego Koła Chemików Studentów Politechniki Gdańskiej. Głównym celem obozu było zapoznanie z wybranymi problemami ekologicznymi Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, m.in. związanymi z ruchem turystycznym.
2011-07-22

Obóz Naukowego Koła Chemików Studentów Politechniki Gdańskiej w Błękitnej Szkole we Władysławowie

W dniach 4-22 lipca odbył się kolejny Letni Obóz Naukowego Koła Chemików Studentów Politechniki Gdańskiej. Głównym celem obozu było zapoznanie z wybranymi problemami ekologicznymi Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, m.in. związanymi z ruchem turystycznym. Podczas wyjazdu studenci z zaangażowaniem realizowali zlecone i własne projekty.
2011-07-21

Kontrola budek lęgowych dla puszczyków

W połowie lipca 2011 r. dokonano kontroli budek lęgowych dla puszczyków, zawieszonych jesienią ubiegłego roku w lasach Mierzei Wiślanej.
2011-07-21

Pokonkursowa wystawa prac - „Międzynarodowy Rok Lasów - 2011”

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Słupsku przy ul. Szarych Szeregów 14, do końca lipca, można obejrzeć wystawę najlepszych prac nagrodzonych w konkursie plastycznym zorganizowanym z okazji „Międzynarodowego Roku Lasów”. Autorami prac są wychowankowie...
2011-07-20

Hydromorfologiczna ocena rzek dorzecza Słupi metodą RHS .

Park Krajobrazowy „Dolina Słupi” od kilku lat współpracuje z Katedrą Ekologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. W lipcu grupa pracowników naukowych i studentów przeprowadzała badania rzek Pomorza metodą River Habitat Survey...
2011-07-19

Wakacyjne wodowanie

Dni 11-15 lipca były pracowie dla uczestników letnich warsztatów pn. „Wakacyjne wodowanie” realizowanych przez CIEE i dotowanego z budżetu Miasta Gdańsk oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. W warsztatach wzięli udział: Ola, Basia, Emilka, Zuzia, Nina, Zuzia S., Natalia, Klaudia, Karolina, Mikołaj, Karol, Tomek, Bartek i Daniel.