Aktualności

2020-07-31

Widzisz różnicę, posprzątaj z nami okolicę – podsumowanie

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję.
2020-07-30

Tym razem BEKA! Letnia wycieczka przyrodnicza w Nadmorskim Parku Krajobrazowym

 Zapraszamy na letnią wycieczkę w Nadmorskim Parku Krajobrazowym!

2020-07-27

NATURALnie przygoda - rodzinne wyprawy terenowe.

Serdecznie zapraszamy nanowy cykl wypraw terenowych NATURALnie przygoda! Drugą wyprawę pt. "W głąb pięknych gór" poprowadzi Piotr Kowalewski. Przed dokonaniem zapisu prosimy o zapoznanie się z regulaminem.  

 

2020-07-27

Zapraszamy na wycieczkę przyrodniczą w Nadmorskim Parku Krajobrazowym

 Zapraszamy na Letnie spotkania z przyrodą Nadmorskiego Parku Krajobrazowego

2020-07-24

II edycja konkursu "Pareidolia w naturze"

 Nadszedł czas na kolejną edycję naszego skojarzeniowego konkursu. Korzystając z tych małych i dużych wakacyjnych podróży na pewno uda się Wam wypatrzeć w chmurach, głazach, pniach, kałużach czy w każdym innym elemencie przyrody coś co wybitnie przypomina Wam coś innego (i takie spostrzeżenie nazywa się pareidolią).

2020-07-24

Ochrona jezior Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego

Jednym z największych walorów krajobrazowych, przyrodniczych jak i turystycznych Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego są jeziora.

 

2020-07-24

Letni Obóz Naukowy Studentów Politechniki Gdańskiej

W dniach 6-24 lipca w Błękitnej Szkole we Władysławowie gościli studenci z Naukowego Koła Chemików Studentów Politechniki Gdańskiej oraz

2020-07-23

Letnie spotkania z przyrodą NPK

Zapraszamy na bezpłatne wycieczki, które będą odbywały się w kolejne w środy (29 lipca oraz 5 i 12 sierpnia), na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego.

2020-07-21

Inwentaryzacja gniazd bociana białego w 2020 roku

W tym roku inwentaryzację gniazd bociana białego przeprowadziliśmy w okresie od 8 do 17 lipca. Łącznie skontrolowaliśmy 37 gniazd na terenie Parku i w pobliżu  jego granic.

 

2020-07-20

Schronienie dla zwierząt na wyspie Sidły

Wyspa SIDŁY to niewielka powierzchnia (około 4ha) o wyjątkowych walorach przyrodniczych. Przez długi okres czasu pozostawiona bez użytkowaniu ulegała degradacji, zarastaniu. Kilka minionych lat pracy pracowników Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego przywraca jej przyrodniczy potencjał.

 

2020-07-17

Nowa wędrówka przyrodniczo-kulturowa w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym

Na stronie internetowej Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w dziale poświęconym edukacji pojawił się szczegółowy opis jednej z ciekawszych wędrówek o charakterze przyrodniczo-kulturowym w Lasach Sopockich. Nasza wędrówka rozpoczyna się na końcu ulicy Żeromskiego na osiedlu im. Adama Mickiewicza w Sopocie, a kończy się przy stadionie leśnym w Sopocie na końcu ulicy Generała Józefa Wybickiego. 

2020-07-17

Wystawa zdjęć Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego

 Zapraszamy na wystawę zdjęć przyrodniczo-krajobrazowych do Wiela, Wdzydz i Kościerzyny.

2020-07-16

„BioBlitz w dolinie Raduni”

W drugiej połowie czerwca Kaszubski Park Krajobrazowy z Ośrodkiem Edukacji Ekologicznej w Szymbarku włączyli się w organizację wspaniałej akcji, promującej poznanie  bioróżnorodności doliny rzeki Raduni w rejonie Basenu Somonińskiego i Przełomu Somonińskiego, zwanego lokalnie Wąwozem Trątkownickim. Głównymi organizatorami przedsięwzięcia była Gmina Somonino i Piotr Kowalewski.