Aktualności

2020-10-10

Spacer krajobrazowy „Wysokie drzewa na wysokich wzgórzach”

Kaszubski Park Krajobrazowy i Ośrodek Edukacji Ekologicznej zapraszają na bezpłatny spacer krajobrazowy z przewodnikiem. Rozpoczęcie w sobotę 17.10.2020 r., godzina 9:00, parking turystyczny pod Wieżycą. Zapisy obowiązkowe! Więcej informacji na plakacie.

 

2020-10-08

XVI edycja konkursu konkursu plastycznego „Znani i nieznani - ptasi sąsiedzi”

Serdecznie zapraszamy przedszkola oraz klasy I-VI szkół podstawowych z Gdańska, Sopotu i Gdyni do udziału w konkursie plastycznym „Znani i nieznani – ptasi sąsiedzi”. To już XVI edycja konkursu, dostosowana do sytuacji epidemiologicznej.

 

2020-10-07

Ptasie święto w Nadmorskim Parku Krajobrazowym

Europejskie Dni Ptaków świętowaliśmy w rezerwacie Beka. Chociaż do ostatniej chwili nie było wiadomo czy wszystko pójdzie zgodnie z planem...

 

2020-10-07

Dzień Krajobrazu "Rola drzew w Krajobrazie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego

Serdecznie zapraszamy do udziału w obchodach Dnia Krajobrazu we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym. 

2020-10-07

Drzewa - wrażliwe olbrzymy

20 października 2020 r. po raz piąty w Polsce odbędzie się Dzień Krajobrazu. W tym roku tematem przewodnim jest drzewo w krajobrazie. Ponieważ sytuacja epidemiologiczna jest trudna i dosyć dynamiczna, postanowiliśmy dać Państwu możliwość udziału w naszym przedsięwzięciu za pośrednictwem Internetu. Serdecznie zapraszamy zatem na prelekcję on-line!

2020-10-07

UWAGA - spacer krajobrazowy 20.10.2020 - IMPREZA ODWOŁANA

Zgodnie z zaleceniami głównego organizatora Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska- spacer z dnia 20.10.2020 zostaje odwołany. Proponujemy uczczenie Dnia Krajobrazu spacerem w rodzinnym gronie.
Idea  „Ogólnopolskich spacerów krajobrazowych”, została zaproponowana  przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska. Celem ich jest uświadomienie społeczeństwu roli jaką pełni otaczająca nas przestrzeń, zarówno pod względem przyrodniczym, społecznym, gospodarczym, jak i kulturowym. W 2020 roku temtem głównym są drzewa, ich funkcja  w krajobrazie i ich znaczenie w życiu człowieka.
2020-10-07

„Bardzo w to wierzę wspomagam jeże!”

Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Szymbarku zaprasza do udziału w realizowanej aktualnie w szkołach podstawowych plenerowej akcji edukacyjnej, której podsumowaniem jest konkurs na najciekawszy plakat.

2020-10-06

Zakończmy epokę śmiecenia i marnowania

Serdecznie zapraszamy na spotkanie miłośników ekologii, tym razem w wersji online, na profilu CIEE na portalu społecznościowym facebook. Do zobaczenia w czwartek 15 października o godz. 16.00.

 

2020-10-05

Temat: Grzyby

W miniony piątek odbyły się organizowane przez Wdzydzki Park Krajobrazowy i Zieloną Szkołę w Schodnie terenowe zajęcia przyrodnicze na temat grzybów.

 

2020-09-30

EDP w Nadmorskim Parku Krajobrazowym

W najbliższy weekend będziemy obchodzić Europejskie Dni Ptaków. Z tej okazji wraz z Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Ptaków i Błękitną Szkołą we Władysławowie zapraszamy do rezerwatu Beka na grę terenową.

 

2020-09-28

Opowieści z Kamieńca - Kamienna Góra okiem morskiego przyrodnika”

 Serdecznie zapraszamy na spacer przyrodniczy „Opowieści z Kamieńca - Kamienna Góra okiem morskiego przyrodnika”, który poprowadzi Irmina Barbara Balicka. 

 


2020-09-28

Uzupełnienie żwirem sztucznego tarliska dla łososi i troci w Słupsku

 Pod koniec września Park Krajobrazowy „Dolina Słupi” oraz Zarząd Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Słupsku sfinansowali wsypanie żwiru na sztuczne tarlisko dla łososi i troci w ujściu Kanału Młyńskiego w Słupsku.

2020-09-28

Udana wystawa grzybów za nami

      Po raz kolejny zebraliśmy rozmaite gatunki grzybów, by pokazać namiastkę różnorodności ich niezwykłego świata! Obok jadalnych borowików, rydzów czy podgrzybków wystawa prezentowała także gatunki niejadalne i trujące!!!

    Wystawę odwiedziło ok. 300 osób. Od zwiedzających usłyszeliśmy wiele słów wsparcia i podziwu, za co serdecznie dziękujemy. Wiemy, że robimy coś pożytecznego a prowadzona przez nas  edukacja ma sens.

2020-09-28

Wyjątkowa oferta limitowanych warsztatów dla klas

 Drodzy nauczyciele przygotowaliśmy dla Waszych klas wyjątkowe warsztaty! Do współpracy zaprosiliśmy pasjonatów, specjalistów w swoich dziedzinach, którzy wprowadzą Was w tajniki przyrody. To limitowany cykl zajęć, warto skorzystać z niepowtarzalnej okazji.