Aktualności

Zapraszamy na wystawę grzybów grafika
2023-09-19

Zapraszamy na wystawę grzybów

Zapraszamy Państwa w godzinach 9.30-15.00 do  siedziby Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi”  przy ul. Poniatowskiego 4A. Wystawa zostanie zorganizowana w plenerze od strony ul. Poniatowskiego (przy niesprzyjającej pogodzie w budynku). Grupy szkolne powyżej 10 osób prosimy o zgłoszenia telefoniczne 59 842 98 29.

Ścieżka edukacyjna „Zajęcza Dolina” – efekt niezwykłego projektu grafika
2023-09-15

Ścieżka edukacyjna „Zajęcza Dolina” – efekt niezwykłego projektu

 

14 września 2023 r. opowiedzieliśmy o ścieżce edukacyjnej dla osób ze szczególnymi potrzebami w Zajęczej Dolinie kolejnym zaproszonym gościom. Uroczystość stanowiła symboliczne „otwarcie ścieżki”. Wzięli w niej udział przedstawiciele Stowarzyszeń, z którymi współpracowaliśmy przy tworzeniu ścieżki, przedstawiciele PFRON, Urzędu Marszałkowskiego z Panem Marszałkiem – Mieczysławem Strukiem na czele oraz wiele osób zaangażowanych w realizację projektu „Trójmiejski Park Krajobrazowy – Dostępny Park Przyrodniczy”.

Usuwanie niecierpka gruczołowatego z użytków ekologicznych na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego grafika
2023-09-15

Usuwanie niecierpka gruczołowatego z użytków ekologicznych na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego

 

Niecierpek gruczołowaty jest rośliną pochodzącą z Himalajów, skąd w XIX wieku został sprowadzony do Europy jako gatunek ozdobny. Od tego czasu gatunek ten rozprzestrzenia się, opanowując oraz większe obszary i obecnie uznawany jest w Europie za jeden z gatunków inwazyjnych, stanowiący istotne zagrożenie dla rodzimej flory.

Ptaki w wielkim mieście. Spotkanie czwartkowe grafika
2023-09-07

Ptaki w wielkim mieście. Spotkanie czwartkowe

Zapraszamy na spotkanie z Jakubem Typiakiem "Ptaki w wielkim mieście".

Podsumowanie wakacji w Zielone Szkole w Schodnie grafika
2023-09-05

Podsumowanie wakacji w Zielone Szkole w Schodnie

Wakacyjne turnusy w Zielonej Szkole w Schodnie dobiegły końca, ale wspomnienia nadal żyją w wielu sercach dzieci i młodzieży z woj. pomorskiego.

Wakacje z PK "Dolina Słupi" grafika
2023-09-01

Wakacje z PK "Dolina Słupi"

Tegoroczny bilans dwóch wakacyjnych miesięcy, lipca i sierpnia to 847 uczestników naszych działań edukacyjnych. Z zajęć różnego typu skorzystało 18 grup zorganizowanych, w sumie to 329 osób. Byliśmy  organizatorami lub współorganizatorami 6 akcji edukacyjnych w których wzięło udział 518 uczestników. Ponadto naszą salę odwiedzali indywidualni turyści  zwiedzający Słupsk, osoby te korzystały także z aplikacji na telefon „Słupia – rzeka wiedzy”, która prowadzi szlakiem słupskich ciekawostek przyrodniczych.

Noc z nietoperzami grafika
2023-09-01

Noc z nietoperzami

W tym roku Noc Nietoperzowa w  Słupsku odbyła się u schyłku lata. W tym czasie nietoperze są na przelotach i często można je spotkać na klatkach schodowych oraz w mieszkaniach. Trafiają tam najczęściej przez otwarte okna lub niezabezpieczone kratki wentylacyjne i inne otwory w budynkach.  Nasze nocne spotkanie ma na celu przede wszystkim edukację, rozmawiamy o tym jak zachować się w sytuacji konfliktowej, pamiętając, że nietoperze objęte są prawną ochroną.

Wspominki z wakacji. Gra terenowa na terenie OWPG. grafika
2023-09-01

Wspominki z wakacji. Gra terenowa na terenie OWPG.

Kilka wspomnień z wakacyjnej gry terenowej.

Pierwsze zajęcia na ścieżce dydaktycznej w Zajęczej Dolinie grafika
2023-08-29

Pierwsze zajęcia na ścieżce dydaktycznej w Zajęczej Dolinie

 

Między 14 a 24 sierpnia 2023 r. przyjęliśmy pierwszych gości na nowej ścieżce dydaktycznej w Zajęczej Dolinie. Spotkania miały na celu zaprezentowanie i zweryfikowanie scenariuszy zajęć przygotowanych na bazie ścieżki. Opracowanie scenariuszy zajęć, jak i utworzenie samej ścieżki stanowi główną część projektu „Trójmiejski Park Krajobrazowy – Dostępny Park Przyrodniczy”.

Czynna ochrona ryb litofilnych grafika
2023-08-25

Czynna ochrona ryb litofilnych

Czynnej ochrony ciąg dalszy. Podobnie jak w latach ubiegłych uzupełniliśmy żwirem sztuczne tarliska dla ryb litofilnych.

„Wędrówka w leśnym świecie Entów” grafika
2023-08-18

„Wędrówka w leśnym świecie Entów”

Zapraszamy na spotkanie z pareidoliami z obiektywu Pani Danuty Kobylarz. Będzie dużo zdjęć, zagadek i tajemniczych form.

Nadmorski Piknik z Parkiem 2023– spotkania z przyrodą i kulturą Kaszub dobiegły końca grafika
2023-08-14

Nadmorski Piknik z Parkiem 2023– spotkania z przyrodą i kulturą Kaszub dobiegły końca

W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy cykl letnich festynów edukacyjnych „Nadmorski Piknik z Parkiem”.