Aktualności

W związku ze stanem epidemiologicznym rekomendujemy rezygnację z wizyt i kontakt z nami drogą elektroniczną: e-mail: pzpk@pomorskieparki.pl, e-puap: /pzpk/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną. W przypadku konieczności wizyty należy umówić się wcześniej telefonicznie, nr 59 842 98 29

Przypominamy jednocześnie o obowiązku używania maseczek i rękawiczek ochronnych podczas wizyty w PZPK. Po wejściu do obiektu należy zdezynfekować dłonie.

2021-08-06

Nadmorskie Pikniki z Parkiem 2021 już za nami

Wczoraj widzieliśmy się ostatni raz, na kolejny musimy poczekać jakiś czas... Mowa oczywiście o Nadmorskim Pikniku z Parkiem. Tego lata Nadmorski Park Krajobrazowy z Błękitną Szkołą spotykali się z Wami 22, 29 lipca i 5 sierpnia. Zawsze w czwartek, zawsze o 12.00 startowaliśmy z niecodzienną dawką wiedzy przyrodniczej i ekologicznej

2021-08-04

III edycja konkursu "Pareidolia w naturze"

Startujemy z III edycją konkursu fotograficznego "Pareidolia w naturze". Zapraszamy serdecznie do udziału.

 

2021-07-28

Warsztat rodzinny "Zapylacze w grodzie nad Motławą"

Zapraszamy na kolejny niedzielny warsztat dla rodzin. Tym razem w centrum uwagi będą zapylacze :)

 

2021-07-28

Pliszka górska w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym


Z końcem lipca 2021 roku zakończono kolejną inwentaryzację pliszek górskich (Motacilla cinerea) gniazdujących w północnym kompleksie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego (TPK) i w jego bezpośrednim sąsiedztwie.

2021-07-27

Dbajmy o dzikie zapylacze

O tym, jak wielka jest rola zapylaczy w środowisku, jak o nie dbać i stworzyć dla nich sprzyjające warunki we własnych przestrzeniach ogrodowych mówiliśmy na  stoisku, przygotowanym przez Kaszubski Park Krajobrazowy i Ośrodek Edukacji Ekologicznej na Uliczce Pomorskiej w ramach Jarmarku Dominikańskiego.

2021-07-27

Konferencja Jubileuszowa „Rola parków krajobrazowych w rezerwatach biosfery”

Z wielką przyjemnością informujemy, iż planowana na ubiegły rok Konferencja Jubileuszowa „Rola parków krajobrazowych w rezerwatach biosfery” odbędzie się w formule stacjonarnej w dniach 4–5 listopada 2021 roku w Fojutowie.

2021-07-27

XII Jarmark Ekoturystyczny "Czym chata bogata"

Zapraszamy do udziału w XII Jarmarku Ekoturystycznym "Czym chata bogata".

2021-07-23

Zapraszamy na VII Rodzinne Warsztaty Przyrodnicze w OEE Szymbark

Serdecznie zapraszamy na dwudniowe rodzinne warsztaty pn. „Bardzo w to wierzę wspomagam jeże”, które odbędą się w dniach 6-7.08.2021

 

2021-07-22

„Wiosenne warsztaty terenowe”

Piękna, czerwcowa pogoda sprzyjała nam w czasie wiosennych warsztatów terenowych, które zostały skierowane do uczniów szkół podstawowych. Tegoroczne wiosenne warsztaty Kaszubski Park Krajobrazowy przeprowadził pod hasłem „Latające ssaki”, skupiliśmy się głównie na nietoperzach.

2021-07-20

Monitoring zasiedlenia gniazd bociana białego w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym i okolicach

W połowie lipca bieżącego roku pracownicy Parku skontrolowali stan oraz zasiedlenie gniazd bociana białego zlokalizowanych na obszarze Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz w jego bezpośrednim sąsiedztwie. 

2021-07-20

NATURAlnie przygoda w ujściu Wisły

Lipcowa rodzinna wyprawa z cyklu NATURAlnie przygoda była pisana piaskiem… Z lunetą wybraliśmy się do krainy fok i sieweczek. Po drodze tropiliśmy dzikich mieszkańców rezerwatu „Mewia Łacha”.  

2021-07-20

Nadmorski Piknik z Parkiem

Atrakcje zarówno dla starszych jak i młodszych. W programie m.in. "Życie w Bałtyku", "Świat pod mikroskopem", spotkanie z ornitologiem, gry i zabawy edukacyjne, czyli wszystko co pozwoli miło i interesująco spędzić czwartkowe popołudnie. Nadmorski Park Krajobrazowy i Błękitna Szkoła we Władysławowie zapraszają
 

 

2021-07-15

Inwentaryzacja gniazd bociana białego w 2021 roku

Inwentaryzację gniazd bociana białego przeprowadziliśmy, jak co roku, w pierwszej połowie lipca. Łącznie skontrolowaliśmy ponad 30 gniazd na terenie Parku i w pobliżu  jego granic.