Aktualności

W związku ze stanem epidemiologicznym rekomendujemy rezygnację z wizyt i kontakt z nami drogą elektroniczną: e-mail: pzpk@pomorskieparki.pl, e-puap: /pzpk/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną. W przypadku konieczności wizyty należy umówić się wcześniej telefonicznie, nr 59 842 98 29

Przypominamy jednocześnie o obowiązku używania maseczek i rękawiczek ochronnych podczas wizyty w PZPK. Po wejściu do obiektu należy zdezynfekować dłonie.

2021-04-29

Gra terenowa "Poznaj i chroń Leśno"

Jest już dostępna kolejna gra terenowa z cyklu "Poznaj i chroń Zaborski Park Krajobrazowy"!

2021-04-28

Gra terenowa "Poznaj i chroń Chocinę"

Zapraszamy do udziału w grze terenowej z cyklu "Poznaj i chroń Zaborski Park Krajobrazowy".
2021-04-28

Poszukaj pierwiosnków - wnieś swój wkład w naukę

 Tej wiosny grupa naukowców i obserwatorów przyrody z całej Europy zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w największej jak do tej pory kampanii obserwacyjnej pierwiosnków lekarskich „Looking for Cowslips”. Rada Ogrodów Botanicznych i Arboretów w Polsce jest jednym z partnerów tego przedsięwzięcia.
Europa już szuka poszukajmy i my.

2021-04-23

Rodzinne spotkania przyrodnicze

Gotowi na kolejną Wyprawę? Błękitna Szkoła zaprasza do lasu...mamy zamiar zbudować ogromny szałas

2021-04-23

Filmowy cykl "GEOspotkań"

 Dziś świętujemy DZIEŃ GEOGRAFA! To idealny moment by przypomnieć nasze „geospotkania”. Przydadzą się nie tylko na lekcjach geografii! Przed wyprawą w teren, czy to śladami głazów narzutowych, pradoliną rzeki czy też w okolicę klifów, też będą idealne.

2021-04-23

Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski - wyniki etapu wojewódzkiego

Rozstrzygnęliśmy etap wojewódzki ogólnopolskiego konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski.

2021-04-20

„Przywróć naszą Ziemię”… 22 kwietnia, świętuj Światowy Dzień Ziemi

Podziel sie z nami swoimi fotkami. Zachęcamy do przyłączenia się do obchodów tego niewątpliwie ważnego dla nas wszystkich święta. Zadbajmy o naszą planetę, zaczynając od drobnych działań w najbliższym otoczeniu.
2021-04-19

Wiosna, ach to Ty! Wyniki Konkursu

Dziękujemy za udział !

 

2021-04-14

W poszukiwaniu Błękitnych Kamyczków - zabawa terenowa

Co jakiś czas w naszej okolicy będą pojawiały się kamyczki w błękitnym kolorze. Rozglądajcie się dobrze...
2021-04-13

Wirtualne śmieci. Czym jest ekologia cyfrowa?

Czy rozwiązania cyfrowe faktycznie są tak ekologiczne, jak nam się wydaje? Odpowiedzi na to pytanie poszukamy podczas kolejnego spotkania online, 21 kwietnia o godz. 17.00 Julia Szymik opowie o wirtualnych śmieciach. 


2021-04-12

„Uwaga ! W OEE trwają podróże do krainy bociana”

Wraz z pojawieniem się wiosny i jej zwiastunów ( między innymi wraz z przylotem bociana białego do Polski) rozpoczęliśmy  „Loty do krainy bociana”.  Czyli zajęcia, podczas których obalaliśmy mity i utrwalaliśmy pozytywne nastawienie do gatunku w niesztampowej formie warsztatów…

2021-04-09

„Morze Bałtyckie w obiektywie” - rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego

Mroczny, niebieski, rozświetlony, wzburzony, turkusowy, groźny, spieniony, wyciszony, zamglony...  Jaki jeszcze może być nasz Bałtyk?

2021-04-06

Wiosenna krzątanina w Parku Krajobrazowym „Mierzeja Wiślana” i jego otulinie

Pracowicie przywitano wiosnę w naszym Parku. Jeszcze u schyłku zimy przeprowadzono zabiegi pielęgnacyjne drzew, a w pierwszych dniach wiosny posadzono 500 drzewek. Potem w ruch poszedł rębak, w którym rozdrobniono pozostałości po zabiegach pielęgnacyjnych. Dopełnieniem całości była akcja porządkowa w okolicach naszych zadrzewień śródpolnych.

 

2021-04-06

W Parku Krajobrazowym „Dolina Słupi” padł rekord liczebności zimujących łabędzi krzykliwych

Pracownicy Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi” podsumowali kolejny sezon badań koncentracji zimujących łabędzi krzykliwych. Prace terenowe wykonywali w połowie grudnia 2020 r. oraz w połowie stycznia, lutego i marca 2021 r. Kontrolami objęli noclegowiska tych ptaków na zbiornikach wodnych położonych na terenie Parku. Określeniu wielkości koncentracji łabędzi krzykliwych sprzyja zlatywanie się ptaków na noc, na zbiorniki wodne i poranne ich rozlatywanie się na żerowiska, położone na polach.