Aktualności

2022-04-08

Trójmiejski Park Krajobrazowy stara się o grant „Trójmiejski Park Krajobrazowy – Dostępny Park Przyrodniczy”

 

7.04.2022 r. Trójmiejski Park Krajobrazowy wystartował w naborze wniosków, organizowanym przez PFRON w ramach projektu „Obszar chroniony obszar dostępny”. W ramach przedsięwzięcia Trójmiejski Park Krajobrazowy, wspólnie z Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku zaplanował działania poprawiające dostępność Parku dla osób ze szczególnymi potrzebami.

2022-04-04

KASZUBSKIE KRAJOBRAZY: architektonicznie w Szymbarku - prelekcja w CIEE

Kaszuby to region w północnej Polsce o wyjątkowych walorach krajobrazowych. Od linii wybrzeża, przez pojezierza, pasy wzniesień, dolin rzecznych, po rozległe obszary borów i pół uprawnych, z położonymi wśród nich malowniczo ludzkimi osadami...

2022-04-04

KASZUBSKIE KRAJOBRAZY: architektonicznie w Szymbarku - wystawa prac studentów 3 semestru Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej i studentów programu Erasmus/ projekt Rural Design

Wystawa oparta jest o prace studentów zrealizowane w ramach przedmiotu „Rural Design”. Projekt podejmuje analizy krajobrazowe przestrzeni Szymbarka osadzonego wśród malowniczych wzgórz i wzniesień

2022-04-04

Kolejny przyrodniczy konkurs „Bazuny” za nami

 

Pięćdziesiąty rok istnienia Ogólnopolskiego Turystycznego Przeglądu Piosenki Studenckiej Bazuna rozpoczął się od internetowego konkursu „Wędrówki ptaków w poezji i piosence”.

2022-03-22

Bezpłatne warsztaty emisji głosu dla nauczycieli i edukatorów

Zapraszamy nauczycieli i edukatorów do udziału w bezpłatnych warsztatach emisji głosu.

2022-03-16

Czynna ochrona płazów w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym

 

Już od 9-ciu lat, w dwóch lokalizacjach, pracownicy Parku prowadzą czynną ochronę płazów migrujących do miejsc rozrodu: na obszarze osiedla Sokółka I i Fort Forest w Gdyni oraz w rejonie miejscowości Wyspowo w gminie Wejherowo.

2022-03-16

Spotkanie podróżniczo-przyrodnicze "GŁOS LAGUNY"

W ramach cyklu spotkań podróżniczo-przyrodniczych „CIEEkawi świata” zapraszamy na opowieść Kamili Chomicz: „GŁOS LAGUNY”

2022-03-03

Chwasty – kwiaty jak klejnoty

Niszczone i zwalczane na wszelkie sposoby! Natrętne i nikomu niepotrzebne. Takie skojarzenie zapewne pojawia się w głowie sporej części „ogrodników”, gdy słyszą słowo chwast.

2022-03-02

Wierzby - bezcenny element zadrzewień śródpolnych

Wielkimi krokami zbliża się wiosna, zatem dobiegły końca prace w szpalerach wierzbowych na terenie otuliny Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana”.

2022-03-01

Ferie zimowe za nami, a wiedza przyrodnicza w nas

Bałtyk, nietoperz, smalec... :) czyli ferie przyrodnicze z Błękitną Szkołą i Nadmorskim Parkiem Krajobrazowym

2022-03-01

Ferie z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i mamy nadzieję, że do zobaczenia wkrótce.