Aktualności

2022-05-12

Czynna ochrona płazów w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym - podsumowanie sezonu

 

Zakończył się już tegoroczny okres intensywnej wiosennej migracji płazów do miejsc rozrodu. Dlatego pod koniec pierwszego tygodnia maja pracownicy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego wraz kolegami z Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku zdemontowali tymczasowy płotek zabezpieczający dla płazów, który został rozstawiony w połowie marca wzdłuż drogi gruntowej (ul. Cystersów) przy północnym krańcu jeziora Wyspowo.

2022-05-12

Człowiek a przyroda. Spotkanie autorskie z Joanną i Albinem Orłowskimi.

Skąd tyle piasku na Pustyni Błędowskiej ?  Czy znaleziony na plaży miodowy okruszek to bursztyn? Jak działa zegar słoneczny?  Jak dochodzi do katastrof ekologicznych. Na te i wiele innych pytań odpowiedzi udzielą autorzy książki.

Spotkanie odbędzie się 24 maja 2022 roku o godz.16.00 w sali konferencyjnej ODN ul.Poniatowskiego 4 a

 

2022-05-09

Wojewódzki finał ogólnopolskiego konkursu wiedzy „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

Organizatorem tegorocznego etapu wojewódzkiego była Błękitna Szkoła we Władysławowie i Nadmorski Park Krajobrazowy.

2022-04-29

Zaproszenie do wzięcia udziału w III spotkaniu konsultacyjnym dot. prac nad projektem planu ochrony dla Kaszubskiego Parku Krajobrazowego

Zapraszamy do udziału w trzecim spotkaniu interesariuszy Planu, które odbędzie się w stacjonarnej formule 13 maja br. w godz. 11.00-14.00 w Kaszubskim Uniwersytecie Ludowym, Wieżyca 1.

2022-04-27

„PRZYRODA W OBIEKTYWIE”

Tak jak rodzaj wyprawy determinuje wybór odpowiednich butów tak też dobór sprzętu fotograficznego uzależniamy od rodzaju wyjazdu i celu fotograficznego. Zapraszamy w małą podróż fotograficzną. Nasz gość zdradzi tajniki dobrego przygotowania do wyprawy fotograficznej, opowie o sztuce kamuflażu oraz dotknie ważnego aspektu etyki fotografowania.

2022-04-27

"Drzewa", spotkanie miłośników ekologii

Czy da się wycenić wartość drzew? Nie drewna. Nieprzekonani potrzebują „twardych” ekonomicznych dowodów i są na to stosowne metody! A wszystko po to, by chronić drzewa. Na spotkaniu skupimy się na drzewach, które rosną w głównej mierze przy drogach, jak i budynkach.

2022-04-27

Przybyło zadrzewień sródpolnych w żuławskiej otulinie Parku Krajobrazowego "Mierzeja Wiślana"

W dniu 20 kwietnia 2022 r. w żuławskiej części otuliny Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana” odbyła się kolejna akcja sadzenia drzew owocowych, w której tym razem udział wzięli: Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, dyrektor Departamentu Środowiska i Rolnictwa Krzysztof Pałkowski, pełnomocnik marszałka ds. Żuław Zbigniew Ptak, Wójt Gminy Sztutowo Robert Zieliński wraz przewodniczącym Rady Gminy Marcinem Owsińskim i pracownikami Urzędu Gminy, dyrektor Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych w Słupsku Bożena Sikora oraz pracownicy oddziału Zespołu - Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana”, a także uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sztutowie.

2022-04-23

Las Pokoju na Dzień Ziemi 2022

Dzień Ziemi uczciliśmy wspólnie z Nadleśnictwem Leśny Dwór, Fundacją „Sub Ventum” , Parafią J. Kantego i ponad 600 osobami sadzącymi Las Pokoju.

2022-04-22

Fotografia przyrodnicza - warsztaty terenowo-stacjonarne

Chcesz rozpocząć przygodę z fotografią przyrodniczą? Lubisz patrzeć na świat z bliska? Fascynuje Cię świat dzikiej przyrody? Uwielbiasz podziwiać krajobrazy? Chcesz poprawić swoją technikę? Warsztaty fotograficzne z Markiem Zarankiewiczem są właśnie dla Ciebie! Zapraszamy!

2022-04-22

NATURAlnie recykling

Recykling – to nie tylko praca, ale filozofia dnia codziennego, nadająca głęboki sens działaniom na rzecz NATURY. Zapraszamy nauczycieli, edukatorów, terapeutów zajęciowych
na bezpłatny warsztat.

2022-04-22

Eko Festyn w Osowej

Sezon na pikniki rozpoczęty, ale nie byle jakie, bo edukacyjne. W kwietniu wzięliśmy udział w EKO FESTYNIE.

2022-04-20

III edycja konkursu "Mem przyrodniczy"

Zapraszamy do udziału w III edycji konkursu "Mem przyrodniczy". Obalajcie mity, bawcie się słowem i obrazem. :)

2022-04-12

„Blisko natury - inspiracje z Wyspy Sobieszewskiej” - prelekcja o ceramice i przyrodzie

Prelekcja jest podsumowaniem ceramicznej wystawy o tematyce przyrodniczej i jednocześnie pretekstem do pokazania relacji autorki ze światem natury, który nieustannie jej towarzyszy.