Aktualności

W związku ze stanem epidemiologicznym rekomendujemy rezygnację z wizyt i kontakt z nami drogą elektroniczną: e-mail: pzpk@pomorskieparki.pl, e-puap: /pzpk/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną. W przypadku konieczności wizyty należy umówić się wcześniej telefonicznie, nr 59 842 98 29

Przypominamy jednocześnie o obowiązku używania maseczek i rękawiczek ochronnych podczas wizyty w PZPK. Po wejściu do obiektu należy zdezynfekować dłonie.

2021-01-25

Przyrodnik na mokradłach

2 lutego obchodzimy Światowy Dzień Mokradeł, to doskonała okazja by spojrzeć na nie okiem przyrodnika. Zapraszamy na spotkanie online z Łukaszem Fuglewiczem ze Słowińskiego Parku Narodowego. 

2021-01-19

Ferie z Błękitną Szkołą

„Hu hu ha, hu hu ha, w końcu nadeszła zima… ale dla nas nie jest ona taka zła. Z Błękitną Szkołą my się zimy nie boimy, bo nawet igloo zbudować potrafimy… „

 

2021-01-15

Ferie z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym

Tym razem zajęcia odbyły „pod chmurką”: nad jeziorem Kapliczne, w miejskim parku w Kościerzynie i na terenach leśnych w sąsiedztwie rezerwatu przyrody „Strzelnica” w Kościerzynie.

 

2021-01-14

Dobra praktyka ogrodnika-przyrodnika. Dokarmiamy ptaki.

Zapraszamy na kolejny odcinek cyklu Dobra praktyka ogrodnika-przyrodnika. 

2021-01-12

Świąteczny konkurs rozstrzygnięty!!!

Kto zrobił na Święta ekologiczną ozdobę bożonarodzeniową? Zobaczcie jakie oryginalne ozdoby zrobili uczniowie ze szkół powiatu puckiego.
2021-01-08

Gra terenowa "Poznaj i chroń Witoczno"

Zapraszamy do udziału w kolejnej grze terenowej z cyklu "Poznaj i chroń Zaborski Park Krajobrazowy"!

2021-01-08

Zimowe Ptakoliczenie już wkrótce


W dniach w dniach 29-31 stycznia br. odbędzie się 21-wsza edycja Zimowego Ptakoliczenia - ogólnokrajowej "ptasiej" imprezy koordynowanej przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków (OTOP). W tym roku ze względu na pandemią będzie to "Zimowe Ptakoliczenie 2021 - z dystansu".

2021-01-07

Ferie inne niż wszystkie

  Prawie od roku wszystko zmieniło się i przybrało inny wymiar. Inaczej pracujemy, uczymy się, a także inaczej odpoczywamy. Ferie zimowe zawsze wyczekiwane teraz spędzamy w domu, jeśli mamy szczęście mieszkać w pobliżu lasu, parku lub mamy ogród, możemy czuć się wybrani.

2020-12-30

Jak co roku do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego zawitały pluszcze

Od grudnia na Potoku Cedron powyżej Parku im. Aleksandra Majkowskiego w Wejherowie można obserwować pluszcza (Cinclus cinclus) – jedynego, nurkującego gatunku ptaka z rzędu wróblowych o wyjątkowo ciekawych przystosowaniach do specyficznego trybu życia, jaki prowadzą. Na oficjalnej stronie internetowej naszego Parku, można zapoznać się artykułem poświęconym temu fascynującemu gatunkowi.

2020-12-21

Quiz z nagrodami: Drzewa Iglaste

Czy wiesz jaki gatunek drzewa najczęściej stroimy na Święta Bożego Narodzenia?

2020-12-18

Panorama z wieży widokowej w rezerwacie „Szczyt Wieżyca na Pojezierzu Kaszubskim”

Zapraszamy na cykl krótkich filmików o walorach przyrodniczych, historycznych, kulturowych i krajobrazowych Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Pierwszy z nich powstał na najwyższym wzniesieniu niżu środkowoeuropejskiego.

 

2020-12-18

Wrzuć zakrętkę !!!! Pomóż jeżom i innym dzikim zwierzom!

     Przed naszą siedzibą w Słupsku stanął nowy pojemnik na plastikowe zakrętki. Fundusze uzyskane ze sprzedaży zakrętek zbieranych w tym pojemniku  zostaną przeznaczone na działalność statutową Fundacji Dziki Azyl - Centrum Pomocy dla Jeży i Dzikich Zwierząt, prowadzącej Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Kobylnicy.

2020-12-17

Spotkania online - archiwum

Podsyłamy pomysły na wolną chwilę, zebraliśmy dla Was linki do spotkań, warsztatów i prelekcji online, które proponowaliśmy w tym roku. Jeśli między spacerami, planszówkami, lepieniem pierogów, wycinaniem pierniczków i innymi atrakcjami znajdziecie czas to polecamy! Miłego oglądania!  

2020-12-16

Pakiet edukacyjny „Na tropie zwierząt”

Pakiet edukacyjny „Na tropie zwierząt” nasz sposób podejścia zarówno do edukacji jak i spojrzenia na najczęściej poruszane tematy. Zapraszamy do korzystania, przekazywania, jak i dzielenia się z nami uwagami i pomysłami, które pomogą nam rozwijać pakiet