Aktualności

2021-10-28

Rysowanie na ekranie – gągoł

„Rysowanie na ekranie” z Dawidem Kilonem. Podczas twórczych spotkań weźmiemy pod kreskę symbole parków krajobrazowych z naszego województwa. W tym spotkaniu Wdzydzki PK i gągoł.

 

2021-10-28

Wyniki III edycji konkursu Pareidolia w naturze

W końcu nadszedł dzień ogłoszenia wyników III edycji konkursu „Pareidolia w naturze”. Zapraszamy do zapoznania się z nagrodzonymi pareidolicznymi fotografiami.
 
2021-10-25

Dzień Krajobrazu z Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym

W ramach obchodów Dnia Krajobrazu, w dniu 22 października 2021r pod hasłem: „Otwarte krajobrazy” odbyła się Rowerowa Wycieczka Edukacyjno-Przyrodnicza.

 

2021-10-21

Rysowanie na ekranie - sieweczka obrożna

„Rysowanie na ekranie” z Dawidem Kilonem. Podczas twórczych spotkań weźmiemy pod kreskę symbole parków krajobrazowych z naszego województwa. W tym spotkaniu Nadmorski PK i sieweczka obrożna.

 

2021-10-19

„To tylko jedna kromka chleba… Szanuję, nie marnuję” - webinar

"To tylko jedna kromka chleba... - powiedziało 23 miliony Polaków." Marnowanie jedzenia wpływa nie tylko na środowisko, ale i na naszą kieszeń. Porozmawiamy o tym 26 października o godz. 18.00. Bądźcie z nami! Temat jest ważny, warto się nim dzielić, więc zapraszajcie znajomych. 
2021-10-18

"Niezmarnowane warsztaty" dla klas w CIEE

Serdecznie zapraszamy grupy szkolne (klasy II-VI ze szkół podstawowych) na unikalne zajęcia "Niezmarnowane warsztaty" z edukatorkami dietetycznymi z Trójmiejskiego Banku Żywności w ramach projektu „Działamy w klimacie”. Pokażemy Wam też jak można zrobić woskowijkę. Klikajcie po szczegóły.
2021-10-18

„Blisko natury” – wystawa ceramiki w CIEE

Ceramika sama w sobie jest częścią natury. Ziemia, powietrze, ogień i woda to naturalne żywioły biorące udział w jej tworzeniu. Słowo „Keramos” (z grec.) oznacza ziemię, glinę, która pod wpływem dotyku ludzkich rąk przeobraża się, utrwala ogniem, studzi wodą, dając końcowy obraz wyjątkowego związku artysty z naturą. Więź tę  dodatkowo wzmacniają przyrodnicze inspiracje modyfikowane wyobraźnią i artystyczną wrażliwością.
2021-10-15

Monitoring jesiennych koncentracji żurawi w PK ,,Dolina Słupi"

Pracownicy Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi” zakończyli kolejny sezon monitoringu żurawi w miejscach jesiennych koncentracji.
2021-10-14

Czynna ochrona płazów w TPK


Osiedle mieszkaniowe Sokółka I w Gdyni graniczy z lasami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Na jego obszarze znajdują się dwa zbiorniki wodne, będące miejscem licznego rozrodu dwóch gatunków płazów: ropuchy szarej i żaby trawnej. Obserwowano tu również żaby moczarowe a także traszki, zwyczajną i grzebieniastą.

2021-10-13

Wspomnienia z Pikniku "Czas na grzyby"

Coroczny piknik „Czas na grzyby” zorganizowany przez Wdzydzki Park Krajobrazowy i Zieloną Szkołę już za nami, ale pozostały miłe wspomnienia, duża porcja wiedzy i trochę suszonych grzybów na święta. W tym roku podporządkowaliśmy nasze stoiska hasłu „Każde drzewo ma swego grzyba”, by wskazać rolę symbiozy grzybów z roślinami – mikoryzę, jak i rolę drzew na Ziemi, podkreślając tym samym zbliżający się Światowy Dzień Drzew. 

2021-10-11

XVII edycja konkursu konkursu plastycznego „Znani i nieznani - ptasi sąsiedzi”

 Serdecznie zapraszamy przedszkola, zerówki oraz klasy I-VI szkół podstawowych z Trójmiasta i gmin ościennych do udziału w konkursie plastycznym „Znani i nieznani – ptasi sąsiedzi”. To już XVII edycja konkursu! 

2021-10-08

Rysowanie na ekranie – obuwik pospolity

„Rysowanie na ekranie” z Dawidem Kilonem. Podczas twórczych spotkań weźmiemy pod kreskę symbole parków krajobrazowych z naszego województwa. W tym spotkaniu Kaszubski PK i obuwik pospolity.
2021-10-07

Dzień Krajobrazu 2021 w Nadmorskim Parku Krajobrazowym

Zapraszamy serdecznie na wycieczkę „Tropem otwartego krajobrazu klifowego” z okazji Dnia Krajobrazu 2021.

 

2021-10-07

Dzień Krajobrazu - "Tropem otwartego krajobrazu klifowego"

Nadmorski Park Krajobrazowy i Błękitna Szkoła we Władysławowie zapraszają na spacer edukacyjny z okazji Dnia Krajobrazu